tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Efektowny nokaut. Głowacki znów zwycięski

Krzysztof Głowacki (28-1, 18 KO) pokonał na gali w Rydze Włocha Leonardo Bruzzese (18-4, 6 KO). Polak dominował od pierwszej rundy i ostatecznie znokautował przeciwnika w piątej odsłonie. To druga zwycięska walka byłego mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej od czasu utraty pasa.
Krzysztof Głowacki (fot. Getty)

KONTUZJA SZPILKI. NIE BĘDZIE WALKI Z ZIMNOCHEM

Głowacki walczył podczas gali wchodzącej w skład turnieju World Boxing Super Series. Polak nie został uwzględniony w gronie ośmiu najlepszych pięściarzy świata w limicie wagi junior ciężkiej, jednak w Rydze wystąpił jako rezerwowy. Gdyby zrezygnował Mairis Briedis (22-0, 18 KO) lub Mike Perez (22-2-1, 14 KO), to "Główka" wskoczyłby do turniejowej rozpiski w ćwierćfinale.

Tak się jednak nie stało i były mistrz świata WBO stoczył w sobotę walkę z niżej notowanym przeciwnikiem. Bruzzese ani przez moment nie był dla niego zagrożeniem. Głowacki systematycznie rozbijał rywala i w piątej rundzie posłał go na deski. Włoch wstał, ale po kolejnym ataku Polaka znów padł i sędzia przerwał walkę.

W turnieju WBSS weźmie udział inny były mistrz świata z Polski – Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (53-3-1, 37 KO). 21 października w Newark zmierzy się z czempionem organizacji IBF Muratem Gassijewem (24-0, 17 KO).

podobne informacje

Błyskawiczny nokaut! Głowacki wygrał w Wałczu

Walka Głowacki – Silgado w TVP1, TVP Sport i SPORT.TVPL.PL [TRANSMISJA]

KnockOut Boxing Night: świetna forma Głowackiego

Walka Głowacki – Silgado w TVP1, TVP Sport i SPORT.TVPL.PL [TRANSMISJA]