tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Guardiola selekcjonerem reprezentacji? "Myślę o tym"

Josep Guardiola, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców w Europie, wyjawił w wywiadzie dla BBC, że marzy o poprowadzeniu piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii. Jeszcze w styczniu 46-latek miał inne plany dotyczące przyszłości...
Pep Guardiola (fot. Getty Images)

Aguero złamał żebra podczas prywatnego wyjazdu do Holandii

Zszokował wówczas fanów i media, twierdząc, iż jego kariera trenerska zbliża się do końca. – Nie zamierzam siedzieć ciągle na ławce trenerskiej (...). Proces pożegnania się z tą pracą już się rozpoczął. Będę w Manchesterze jeszcze trzy lata, może trochę więcej – mówił w styczniu po pół roku pracy w The Citizens.

Teraz najlepiej zarabiający trener w Europie – według angielskich mediów przez trzy lata zainkasuje 15 mln funtów – najwyraźniej zmienił spojrzenie na przyszłość zawodową.

Pep Guardiola (fot. Getty Images) Tak, myślę w przyszłości o poprowadzeniu reprezentacji Hiszpanii. Chciałbym być szkoleniowcem tej drużyny podczas mistrzostw świata i Europy – powiedział Katalończyk.

Wcześniej, w ciągu dziewięciu lat pracy w roli szkoleniowca FC Barcelona (2008-2012) i Bayernu Monachium (2013-2016), zdobył 21 różnych trofeów. Z Bawarczykami wywalczył trzy mistrzostwa Niemiec, triumfował też dwa razy w Pucharze Niemiec, raz w Superpucharze Europy i raz w klubowych mistrzostwach świata.

Guardiola w reprezentacji Hiszpanii jako zawodnik wystąpił 47 razy w latach 1992-2001.

podobne informacje

Manchester City – Huddersfield Town 6:1. Hat-trick Aguero

Wszystko skończyło się dobrze. David Silva pokazał kibicom swój największy skarb

Spora strata City. Dłuższa przerwa Kevina de Bruyne'a

Narodziny nowych gwiazd. Pięć największych talentów w Europie