0
2:0
4'Marek Hamsik
40'Dries Mertens
47'Kalidou Koulibaly

Napoli – Cagliari 3:0. Deklasacja bez udziału Zielińskiego

Trzy gole ujrzeli kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie na Stadio San Paolo. Napoli, bez Piotra Zielińskiego w składzie, wygrało z Cagliari zwyciężając 3:0 (2:0).
Piłkarze Napoli celebrujący gola (fot. PAP)

BOHATER MECZU: Marek Hamsik

Słowak strzelił pierwszego gola w tym sezonie w Serie A i był to jego 114. gol w barwach Napoli. Tym samym doświadczony pomocnik ma już na koncie tylko bramkę mniej od Diego Maradony i jest na najlepszej drodze, by dogonić legendę klubu z Neapolu. Hamsik był kluczowym piłkarzem zespołu Maurizio Sarriego w tym spotkaniu, a oprócz akcji z początku meczu, popisał się wieloma błyskotliwymi zagraniami.

Milik rozpoczął rehabilitację. "Ma potrwać 100 dni"

Marek Hamsik (fot. PAP) JAK PADŁY BRAMKI?

4' (1:0) Wystarczyły zaledwie dwa podania, by Hamsik rozmontował z Driesem Mertensem całą defensywę Cagliari. Słowak podał do Belga, po chwili otrzymał zagranie zwrotne i bez jakiekolwiek problemu pokonał bramkarza.
40' (2:0) Tym razem to Mertens wcielił się w rolę egzekutora. 30-latek pewnie uderzył z rzutu karnego.
47' (3:0) W zamieszaniu w polu karnym gości najsprytniej zachował się obrońca, Kalidou Koulibaly. Francuz zdołał rzutem na taśmę trącić piłkę z ostrego kąta i strzelić trzeciego gola.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

10' Dużą szansę by doprowadzić do remisu miał Leonardo Pavoletti. Włoski napastnik uprzedził obrońcę i wślizgiem starał się skierować piłkę do bramki. Spudłował jednak z najbliższej odległości.
21' Niezwykle groźnie uderzył ze skraju pola karnego Lorenzo Insigne. Minimalnie chybił.
45' Po zagraniu Jorginho w polu karnym odnalazł się Mertens, ale na posterunku był bramkarz.
72' Z bliskiej odległości główkował Raul Albiol, ale przytomnie na linii zachował się Alessio Cragno.

Piotr Zieliński cały mecz spędził na ławce rezerwowych.