Absurd sezonu? Przedziwna czerwona kartka dla byłego gracza Wisły

Marcelo (nie ten z Realu) grał w PSV Eindhoven, Hannoverze i Besiktasie, a europejską karierę zaczynał w Wiśle Kraków. Nigdzie jednak nie dostał dziwniejszej czerwonej kartki niż w barwach Olympique Lyon. Gwarantujemy – czegoś takiego jeszcze nie widzieliście...
Marcelo (P) (fot. PAP/EPA)

Sytuacja miała miejsce w 50. minucie meczu Angers – Lyon w ósmej kolejce Ligue 1. Faworyzowani goście prowadzili w tym momencie 3:1. Gospodarze ruszyli z kontrą, którą faulem taktycznym przerwał Marcelo. Sędzia Mikael Lesage pokazał mu za to żółtą kartkę. Brazylijczyk uznał, że to zbyt surowa kara, ale zbył tę decyzję machnięciem ręki.

Sęk w tym, że trafił w rękę arbitra i wytrącił mu kartkę z ręki. Choć wszyscy widzieli, że nie było to umyślne, pan Lesage był innego zdania. Uznał, że stoper OL naruszył jego nietykalność i bez skrupułów pokazał mu bezpośrednio czerwony kartonik. Decyzja była absurdalna, ale ostateczna. Zszokowany Marcelo musiał opuścić boisko, a jego osłabiona drużyna straciła dwa gole i dwa punkty.

Ta decyzja była niesprawiedliwa i zadecydowała o losach meczu. Mam nadzieję, że nasze odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie i Marcelo zagra w następnej kolejce w meczu z Monaco – powiedział prezes Lyonu, Jean-Michel Aulas.

30-letni wychowanek Santosu w 2008 roku trafił do Wisły Kraków. Szybko stał się jednym z najlepszych stoperów Ekstraklasy, w której spędził dwa sezony. Z Reymonta odszedł za blisko cztery miliony euro do PSV Eindhoven. Póxniej grał kolejno w Hannoverze 96 i Besiktasie, by przed sezonem 2017/18 za siedem mln euro przejść do OL.