0
3
3

Atalanta – Juventus 2:2. Pierwsza wpadka Starej Damy

Zmiana lidera w Serie A. W niedzielnym meczu 7. kolejki Juventus zremisował na wyjeździe z Atalantą 2:2 (1:2) i po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrał w lidze. Prowadzenie w tabeli objęło Napoli.
Jose Palomino (L) i Gonzalo Higuain (P) (fot. PAP)

Goście od pierwszych minut przejęli inicjatywę, mocno naciskając Atalantę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 21. minucie wynik otworzył Federico Bernardeschi. Kiedy kilka chwil później ten sam zawodnik asystował przy golu Gonzalo Higuaina na 2:0, wydawało się, że jest po meczu...

Mattia Caldara (fot. PAP) Gospodarze nie złożyli jednak broni. Jeszcze przed przerwą dla Atalanty trafił Mattia Caldara.

Mistrzowie Włoch nadal dominowali. Strzelili nawet gola na 3:1. Ich radość nie trwała jednak długo. Sędzia po analizie wideo przyznał, że na początku bramkowej akcji jeden z graczy Atalanty został uderzony w twarz. Wynik został zweryfikowany.

Na piłkarzach Starej Damy w końcu zemściły się niewykorzystane sytuacje. W 67. minucie Atalancie wyrównanie dał Bryan Cristante.

Prawdziwy horror miał miejsce w końcówce. Na sześć minut przed końcem Paulo Dyabala wykonując rzut wolny trafił rywala w ramię. Sędzia podyktował niezwykle kontrowersyjny rzut karny. Po chwili zdecydował się na analizę wideo, po której... utrzymał swoją decyzję.

Sprawiedliwości stało się jednak za dość. Dybala karnego wykonał fatalnie, a Etrit Berisha skuteczną interwencją uratował gospodarzom cenny remis.

Wojciech Szczęsny oglądał mecz z ławki rezerwowych.