El. MŚ: grali kadrowicze. Grosicki w roli głównej

To nie był najlepszy tydzień dla kadrowiczów Adama Nawałki. Z dobrej strony pokazali się nieliczni – Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik i Robert Lewandowski. Pecha miał Łukasz Fabiański, który został pokonany w ostatniej minucie spotkania Swansea z West Ham United.
Kamil Grosicki (L) i Grzegorz Krychowiak (fot. PAP/EPA)

"SKROMNY, INTELIGENTNY"... OTO DEBIUTANT W KADRZE

Zdecydowanie z najlepszej strony pokazał się w weekend Grosicki. Skrzydłowy Hull najpierw pokonał Tomasza Kuszczaka mocnym strzałem, a kilka chwil później efektownie asystował przy golu kolegi. Gospodarze wygrali z Birmingham aż 6:1 i przerwali trwającą od ponad miesiąca serię bez zwycięstwa.

Łukasz Fabiański (fot. Getty) Blisko przełamania byli także piłkarze West Bromwich Albion. Choć prowadzili 2:0, to w ostatniej minucie doliczonego czasu stracili trzy punkty. Krychowiak zagrał od początku do końca i zaliczył asystę przy trafieniu Salomona Rondona. Mimo to Polak wciąż czeka na pierwszą wygraną w Premier League.

Niezbyt dobrze dzieje się w Monachium. Bayern prowadził w Berlinie z Herthą już 2:0, jednak nie wrócił do domu z kompletem punktów. Stracił za to Francka Ribery'ego, który w tym roku może już nie zagrać. Swoje zrobił Lewandowski – w 49. minucie wygrał pojedynek z obrońcą i zdobył dwunastą bramkę w tym sezonie.

Pecha miał w sobotę Fabiański, który jako jedyny z powołanych przez selekcjonera bramkarzy wystąpił w ligowym meczu swojej drużyny. Piłkarze Swansea remis z West Hamem stracili w 90. minucie, a Polak nie miał nic do powiedzenia po strzale Diafry Sakho.

Kolejny udany występ w barwach Monaco zaliczył Glik, który został uznany najlepszym piłkarzem zremisowanego (1:1) starcia z Montpellier. Z dobrej strony pokazali się też obrońcy grający w Bundeslidze – Łukasz Piszczek i Marcin Kamiński.

BRAMKARZE:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut z West Ham United (0:1), ocena "WhoScored.com" – "7.0"
Wojciech Szczęsny (Juventus) – rezerwowy w meczu z Atalantą Bergamo (2:2)
Łukasz Skorupski (AS Roma) – rezerwowy w meczu z Milanem (2:0)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – rezerwowy w meczu z Getafe (2:1)

OBROŃCY:

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 90 minut z Udinese (0:4), ocena "WhoScored.com" – "6.2"
Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut z Ascoli (0:0)
Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut z Montpellier (1:1), ocena "WhoScored.com" – "7.7"
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – 90 minut z Eintrachtem Frankfurt (1:2), ocena "WhoScored.com" – "7.1"
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut z Zorją Ługańsk (4:4)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut z FC Augsburg (2:1), ocena "WhoScored.com" – "7.3"
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – 90 minut z Lechem Poznań (0:3), ocena "Przeglądu Sportowego" – "3"

Jakub Błaszczykowski (fot. Getty) POMOCNICY:

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – 90 minut z Mainz (1:1), ocena "WhoScored.com" – "7"
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – 90 minut z Beroe Stara Zagora (2:0)
Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut, gol i asysta z Birmingham (6:1), ocena "WhoScored.com" – "9.7"
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion)90 minut i asysta z Watford (2:2), ocena "WhoScored.com" – "8"
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – od 55. minuty w meczu z Udinese (0:4), ocena "WhoScored.com" – "5.9"
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Dynamem Moskwa (3:0)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – do 60. minuty z Fulham (1:2), ocena "WhoScored.com" – "6.3"
Piotr Zieliński (Napoli) – rezerwowy w meczu z Cagliari (3:0)
Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – od 53. minuty w meczu z Zagłębiem Lubin (1:0), ocena "Przeglądu Sportowego" – "6"
Damian Kądzior (Górnik Zabrze) – do 69. minuty w meczu z Piastem Gliwce (1:0), ocena "Przeglądu Sportowego" – "4"
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) – 90 minut z Legią Warszawa (3:0), ocena "Przeglądu Sportowego" – "7"
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) – z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Lechem Poznań (0:3)

NAPASTNICY:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)90 minut i gol w meczu z Herthą Berlin (2:2), ocena SPORT.TVP.PL: "7.5"
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – rezerwowy w meczu z Fiorentiną (2:1)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – do 73. minuty w meczu ze Standard Liege (1:0)
Kamil Wilczek (Broendby IF) – 90 minut z Sonderjyske (4:0)

Fabiański: nie będzie powtórki z ostatniego meczu z Armenią