tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ siatkarzy: awans Amerykanów i Kanadyjczyków

Siatkarze USA wygrali w Colorado Springs czempionat strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (NORCECA) i zapewnili sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Awans na mundial wywalczyło łącznie pięć drużyn, w tym Kanada, którą trenuje Stephane Antiga.
Stephane Antiga (fot. Getty Images)

Był asystentem, teraz chce objąć reprezentację

Amerykanie w finale pokonali gładko reprezentację Dominikany 3:0 (25:17, 25:10, 25:12). Ekipa USA po raz dziewiąty wywalczyła złoto w mistrzostwach strefy NORCECA.

W meczu o trzecie miejsce broniący tytułu Kanadyjczycy wygrali z Meksykanami 3:1 (21:25, 25:13, 27:25, 25:18). Przepustkę na MŚ wywalczyła też piąta w stawce Gwatemala.

Drużyna spod znaku Klonowego Liścia pierwszy rok trenuje pod okiem Antigi. W turnieju finałowym Ligi Światowej zajęła trzecie miejsce, pokonując w meczu o tę lokatę USA. W Colorado Springs gospodarze zdołali im się zrewanżować w półfinale.

Naszym pierwszym celem było wygranie tej imprezy, a drugim zakwalifikowanie się do MŚ, więc nie jest źle. W pierwszym secie pojedynku z Meksykiem musieliśmy się jeszcze uporać z naszym rozczarowaniem po sobotniej porażce z USA. Jestem po prostu zadowolony z wyniku w tym turnieju – podsumował Antiga.

Mundial w Bułgarii i we Włoszech odbędzie się w przyszłym roku w dniach 10-30 września, a w stawce będą 24 zespoły. Broniący tytułu Polacy, których w 2014 roku prowadził... Antiga, mieli – tak jak gospodarze – zagwarantowany udział w imprezie. Przepustkę na nią wywalczyli zaś w kwalifikacjach: Iran, Japonia, Chiny i Australia (strefa azjatycka), Francja, Holandia, Słowenia, Rosja, Serbia, Finlandia i Belgia (Europa), Brazylia i Argentyna (Ameryka Płd.). Pod koniec października wyłonieni zostaną trzej uczestnicy z Afryki.

podobne informacje

Bułgaria i Włochy gospodarzami siatkarskich MŚ 2018

PZPS spróbuje namówić Wlazłego do powrotu

Rekord na trybunach. Siła polskich kibiców

Antiga podał szeroką kadrę na mistrzostwa świata