tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Andreas Wolff: już podczas ME myślałem, żeby tutaj grać

– Cieszę się, że zakończyły się spekulacje, dzięki czemu będę mógł w końcu skoncentrować się na sprawach sportowych. Teraz już wszyscy wiedzą, jaka będzie moja przyszłość. Mam nadzieję, że teraz będzie mniej nagłówków, również na temat spraw osobistych, które nie mają nic wspólnego ze sportem – powiedział Andreas Wolff, który od sezonu 2019/20 będzie reprezentował barwy PGE Vive Kielce.

– Dlaczego wybrał pan Kielce, a nie na przykład Veszprem?
– Rozmawiałem z Tałantem i Bertusem, którzy zrobili na mnie duże wrażenie. Obaj są ludźmi o niesamowitej pasji, której nie spotyka się dziś tak często. Przedstawili piękną wizję tego, co chcą stworzyć w Kielcach. M.in. dzięki wzmocnieniom, ta drużyna ma nawiązać do sukcesów sprzed dwóch lat, być jedną z najlepszych w Europie. Cieszę się, że będę mógł dołożyć do tego swoją cegiełkę. Cieszę się również na myśl o tym entuzjazmie, który widziałem w Kielcach na własne oczy w ubiegłym tygodniu. Teraz będę mógł to przeżywać regularnie.

– Dlaczego chce pan opuścić THW Kiel? To przecież najlepszy klub w Niemczech.
– Mam takie odczucie, że w tym momencie nie rozwijam się w THW Kiel tak, jakbym chciał. Nie gram tak dużo, jak sobie wyobrażałem. To bardzo trudna decyzja dla trenera, który ma do dyspozycji dwóch bardzo dobrych bramkarzy. Trudno zrobić tak, aby obaj byli zadowoleni. Zorientowałem się, że – również w codziennych treningach – to nie jest coś, co byłoby najlepsze dla rozwoju mojej kariery.

– Zaczął pan już może uczyć się języka polskiego? Czy potrafi pan powiedzieć coś po polsku?
– Już zacząłem, ale nie potrafię jeszcze formułować całych zdań. Podobnie jak niemiecki, to bardzo złożony język. Macie m.in. więcej liter w alfabecie niż my. Zacząłem zajmować się gramatyką, żeby wiedzieć, jak funkcjonuje ten język. Później pozostanie nauka słownictwa. Kiedy przyjdę do Kielce, będę chciał mniej lub bardziej płynnie mówić po polsku.

najpopularniejsze

Mundial 2022. Katar chce być jak Real Madryt i piłkarze ręczni

Mundial 2018. Francuzi wygrali i mają problem. Dotrzymają słowa?

Rafał Rostkowski: gdy wstyd zasłania chwałę

Mundial 2018. Belgia – Tunezja 1:0: gol Hazarda

Mundial 2018. Finał nie zburzył braterstwa. Wzruszające słowa Modricia i Rakiticia