Uraz Moraty jednak poważny. Wróci w grudniu?

Alvaro Morata nabawił się kontuzji podczas przegranego przez Chelsea 0:1 ligowego meczu z Manchesterem City. Napastnik opuścił boisko jeszcze przed przerwą, jednak Antonio Conte zapewniał, że zdecydował się na zmianę ze względów profilaktycznych. Wyniki badań potwierdziły najgorsze – zawodnik może pauzować nawet dwa miesiące.
Alvaro Morata (fot. PAP/EPA)

CONTE NARZEKA NA TERMINARZ

Zawodnik został wycofany ze składu reprezentacji Hiszpanii, która w ostatnich meczach eliminacji mistrzostw świata zmierzy się z Albanią i Izraelem. Dodatkowe badania wykazały, że nabawił się urazu drugiego stopnia uda.

Wstępne diagnozy mówią o ośmiu tygodniach przerwy, jednak klubowi lekarze unikają jednoznacznych deklaracji. Kontuzja napastnika to dla Conte duży problem – Morata trafił do Londynu latem za blisko 60 milionów funtów i z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem, strzelając siedem goli we wszystkich rozgrywkach.

Naturalnym następcą Hiszpana wydaje się Michy Batshuayi, jednak Conte zdaje się mu nie ufać. Gdy Morata doznał kontuzji w meczu z City, to na murawie pojawił się... skrzydłowy Willian, a klub zaczął grać z "fałszywą dziewiątką".