tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wystarczy podium. Kubacki w drodze po triumf w LGP

We wtorek w niemieckim Klingenthal zostaną przeprowadzone ostatnie zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W klasyfikacji generalnej prowadzi Dawid Kubacki, który ma sporą przewagę nad Słoweńcem Anze Laniskiem. Tylko katastrofa mogłaby mu odebrać wygraną w całym cyklu. Relacja tekstowa ze zmagań w Niemczech od 15.40 w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Dawid Kubacki (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Tymoteusz Cienciała wygrał TCS dla dzieci

Skoczek z Nowego Targu wystartował latem w czterech zawodach i wszystkie z nich wygrał. Mimo tego, że nie wziął udziału w konkursach rosyjskich i japońskich, to prowadzi w klasyfikacji łącznej. Ma 47 punktów przewagi nad drugim Laniskiem i 68 nad Japończykiem Junshiro Kobayashim.

Dominację potwierdził w poniedziałkowych kwalifikacjach, wygrywając je i zdobywając dziewięć punktów więcej niż Johann Andre Forfang. Jego bezpośredni rywale w walce o triumf w Letnim Grand Prix byli poza czołową dziesiątką.

Dawid Kubacki (fot. PAP/Grzegorz Momot) Miejsce na podium we wtorkowych zawodach da Kubackiemu zwycięstwo w cyklu niezależnie od wyniku Laniska i Kobayashiego. Patrząc na formę reprezentanta Polski, nie powinno być to trudne zadanie, choć przeciwnicy pokazali, że potrafią wygrywać konkursy. Słoweniec dwukrotnie wygrywał w Czajkowskim, a Japończyk na skoczni olimpijskiej w Hakubie.

Skoczkowie, którzy w ostatnich latach zwyciężali ostatnie zawody Letniego Grand Prix, zimą prezentowali się równie dobrze. W zeszłym sezonie najlepszy w Niemczech okazał się Maciej Kot, który później był czwarty w Turnieju Czterech Skoczni, a w klasyfikacji Pucharu Świata znalazł się na piątym miejscu. W przeszłości podobne sukcesy osiągali m.in. Kamil Stoch, Severin Freund i Richard Freitag.

Triumf Kubackiego byłby idealnym zakończeniem sezonu letniego w wykonaniu polskich zawodników i zawodniczek. W minioną sobotę Klemens Murańka zapewnił sobie wygraną w Pucharze Kontynentalnym, podobnie jak Kamila Karpiel, która okazała się najlepsza w rywalizacji kobiet. Był to drugi przypadek w historii, kiedy rodacy okazali się bezkonkurencyjni.

Czy Dawid Kubacki zwycięży w Letnim Grand Prix?
Czy Dawid Kubacki zwycięży w Letnim Grand Prix?
  • 96.2%Tak
  • 3.8%Nie
"Pytanie na Śniadanie" z wizytą w Wiśle Adama Małysza
Kobiety też potrafią skakać. Sukces Kamili Karpiel

podobne informacje

Stoch już trenuje, rywal punktuje, a Biegun dołuje...

Frekwencja, czyli... główny rywal Stocha w Letnim GP?

Piwo z mekki Letniego GP. Stoch goni Widhoelzla

Wisła: pojedynek dobrych kolegów. Stoch vs Żyła w TVP