tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Andy Murray zacznie karierę w futbolu? "Widziałbym siebie jako menedżera"

Andy Murray przyznał, że po zakończeniu kariery tenisowej mógłby pracować w futbolu. – Uważam ten sport za bardzo interesujący. Kocham czytać o piłce, oglądać ją i rozmawiać o niej. Widziałbym siebie jako menedżera – powiedział.
Andy Murray (Fot. Getty Images)

10-letnia dziewczynka piłkarskim objawieniem na Litwie

Murray ma już pewne doświadczenie w futbolu, bo w młodości trenował w Glasgow Rangers. – Powiedziano mi, żebym wrócił, ale naprawdę trudno było łączyć grę w tenisa i piłkę. Długo się zastanawiałem, ale postawiłem na to pierwsze, ponieważ miałem do tego więcej naturalnego talentu – wspomina w rozmowie z oficjalną stroną FIFA.

Murray często gra w piłkę w meczach charytatywnych (Fot. Getty Images) W młodości przeprowadził się do Barcelony, gdzie były zdecydowanie lepsze warunki do trenowania tenisa. – Jako nastolatek chodziłem z przyjaciółmi na Camp Nou i widziałem wiele wielkich meczów – opowiada.

– W mojej pamięci szczególnie utkwił ten z Milanem w Lidze Mistrzów 2004/05. Ronaldinho zdobył wówczas jedną z najpiękniejszych bramek, jakie w życiu widziałem. Ludzie wciąż o niej mówią – przypomina słynne trafienie, przed którym Brazylijczyk ograł Alessandro Nestę.

Jose Mourinho patronem ulicy w rodzinnym mieście

Szkot wciąż pasjonuje się futbolem. – Kocham czytać o piłce, oglądać ją i rozmawiać o niej, więc jeśli chciałbym robić coś niezwiązanego z tenisem i miałoby to być dla mnie równie pasjonujące, to pewnie spojrzałbym na futbol. Jestem wielkim fanem fantasy lig, więc widziałbym siebie jako menedżera. Ale w prawdziwym życiu to jest coś zupełnie innego, na pewno nie tak proste jak wszyscy sądzą – ma świadomość.

Murray wskazał najlepszą jego zdaniem jedenastkę sezonu 2016/17. Znaleźli się w niej: G. Buffon – D. Alves, S. Ramos, G. Chiellini, Marcelo – N. Kante, T. Kroos, L. Modrić – P. Dybala, C. Ronaldo, L. Messi. Za najlepszego piłkarza poprzednich rozgrywek uznaje Ronaldo, a trenera Zinedine'a Zidane'a.