tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Analitycy już wiedzą, kto będzie mistrzem i kto spadnie z Premier League

Choć za nami dopiero siedem kolejek Premier League, angielscy statystycy już wiedzą, kto będzie mistrzem. Manchester City ma wyprzedzić o pięć punktów Manchester United – wynika z analizy.
Fot. Getty Images

"Bez pośpiechu". Chirurg doradza Zlatanowi ostrożność

Dane opracowała firma Gracenote Sports, która specjalizuje się w tego typu prognozach. Opiera je na rankingu Euro Club Index, a później przeprowadza milion symulacji.

Przed rozpoczęciem sezonu ich wynik wskazywał na Chelsea, ale po siedmiu kolejkach sytuacja się zmieniła. Teraz pewniakiem są The Citizens, którzy mają o pięć punktów wyprzedzić lokalnych rywali.

Zespół Pepa Guardioli wysoko był także i w pierwotnej wersji – typowano go na wicemistrza z dwoma "oczkami" straty do obrońców tytułu. Mocno podskoczyły notowania Manchesteru United, który wcześniej miał być dopiero piąty.

Przewidywania przedsezonowe oraz obecne (góra tabeli) (Fot. bbc.com)

Prawdopodobieństwo wygrania ligi przez przez Manchesteru City oceniane jest obecnie na 47 proc., przez Czerwone Diabły na 24 proc., a przez Chelsea na 13. Czwarty w tabeli ma być Tottenham, na kolejnych pozycjach plasują się Arsenal i Liverpool.

Bardzo nisko oceniane są szanse na utrzymanie się Crystal Palace. Orły mają spaść do Championship na 72 proc. i takim wyliczeniom nie można się dziwić. Przegrały wszystkie mecze, w których nie zdobyły nawet bramki. Jeśli w następnej kolejce ulegną Chelsea, ich seria będzie drugą najgorszą w historii najwyższych klas rozgrywkowych w Anglii – dłuższą miał tylko w 1931 roku Manchester United.

Przewidywania przedsezonowe oraz obecne (dół tabeli) (Fot. bbc.com)
Nieśmiertelni – sir Alex Ferguson

podobne informacje

Zgrupowanie Manchesteru United w USA bez Alexisa Sancheza

Premier League: rekordowy transfer West Ham United

Oficjalnie: Maurizio Sarri trenerem Chelsea. Zastąpił Antonio Conte

Premier League: Shaqiri znalazł nowy klub. Zagra w zespole z czołówki ligi