4.10.2017, 16:05
China Open 2017
1/8 finału

Pekin: piękne zagrania i porażka Radwańskiej w 3. rundzie

Agnieszka Radwańska przegrała po meczu obfitującym w znakomite zagrania z Darią Kasatkiną 6:4, 5:7, 2:6 w 3. rundzie turnieju China Open w Pekinie. Rosjanka zmierzy się w ćwierćfinale z Simoną Halep, która pokonała Marię Szarapową. Transmisje z zawodów w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Kasatkina za mocna dla Radwańskiej. Zobacz skrót!
Agnieszka Radwańska (fot. PAP/EPA)

ANDY MURRAY ZACZNIE KARIERĘ W FUTBOLU? "WIDZIAŁBYM SIEBIE JAKO MENEDŻERA"

W otwierającym secie kibice byli świadkami bardzo ciekawego spotkania – długie wymiany, wyrównane gemy oraz mnóstwo znakomitych zagrań z obu stron. Jako pierwsza podanie rywalce "odebrała" Kasatkina, Rosjanka prowadziła 4:3, jednak kolejne trzy gemy dla Radwańskiej.

Krakowianka w końcówce partii kilkoma efektownymi punktami rozgrzała trybuny kortu centralnego w Pekinie, a szczególne było zagranie, po którym wygrała gema na 5:4. Po chwili Radwańska po raz drugi "przełamała" Kasatkinę, zwyciężając w secie 6:4.

Drugi rozpoczął się od czterech przełamań z rzędu, ale to te przy stanie 6:5 dla Kasatkiny było decydujące. Radwańska w pewnym momencie była o dwa punkty od wygrania meczu, jednak tym razem końcówka należała do Rosjanki, która po blisko dwóch godzinach walki doprowadziła do decydującego seta.

W nim niestety Radwańska fizycznie ustępowała Rosjance. Ta zachowała zdecydowanie więcej sił i choć momentami Polka prezentowała się tak jak w dwóch poprzednich setach, to na niewiele to się zdało. Krakowianka po 212 minutach rywalizacji przegrała 6:4, 5:7, 2:6 i w najnowszym rankingu WTA będzie najwyżej na 17. miejscu.

Kapitalne zagranie Radwańskiej. "To mogła zrobić tylko ona"