tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME w amp futbolu: Polacy poznali rywali w ćwierćfinale

Polska reprezentacja w amp futbolu zagra z Irlandią w ćwierćfinale mistrzostw Europy rozgrywanych w Turcji. W czwartek Polacy zapewnili sobie awans do kolejnej fazy turnieju po zwycięstwie z Włochami 3:0. Transmisje z meczów Polaków w SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej.
ME w Amp Futbolu, Polska - Włochy (skrót)
(FOT. AMP FUTBOL POLSKA)

ME w amp futbolu: popis "polskiego Messiego"

Polacy zdecydowanie wygrali swoją grupę eliminacyjną, zgarniając komplet punktów. Poza zwycięstwem nad Włochami pokonali bez problemów Francję 5:1 i Belgię 4:0.

Najlepszym strzelcem biało-czerwonych jest nazywany "polskim Messim" Bartosz Łastowski, który popisał się hat-trickiem w meczu z Włochami. W sumie napastnik Kuloodpornych Bielsko-Biała ma już na koncie siedem goli.

Polacy przed losowaniem par ćwierćfinałowych byli rozstawieni i mogli trafić na Irlandię, Hiszpanię i Rosję. Los sprawił, że w sobotnim ćwierćfinale nasi reprezentanci zmierzą się z Wyspiarzami. Zwycięzca trafi w półfinale na lepszą drużynę z pary Turcja – Rosja.

Irlandczycy wygrali w fazie eliminacyjnej turnieju z Grecją 4:0, przegrali 0:2 z Rosją i Anglią 0:1. Zajęli trzecie miejsce w grupie.

Fot. Twitter