7 Alexi Gomez
  Jorge Sampaoli
  Ricardo Gareca

Argentyna – Peru 0:0. Mundial coraz dalej...

Argentyna zremisowała bezbramkowo z Peru w meczu 17. kolejki eliminacji mistrzostw świata w strefie CONMEBOL. Tylko zwycięstwo w ostatnim spotkaniu zapewni Albicelestes szansę na bezpośredni wyjazd do Rosji. Aktualnie plasują się na szóstym miejscu w tabeli, które nie daje awansu.
Leo Messi (fot. PAP/EPA)

Oceny Polaków po Armenii. Wiadomo, kto najlepszy... s

Argentyna pokazała ponownie sporą niemoc. Zespół, który pod względem indywidualnym jest zdecydowanie lepszy od Peru, nie był w stanie strzelić gola dobrze przygotowanym do spotkania rywalom.

Lionel Messi dwoił się i troił, żeby zapewnić swojej drużynie trzy punkty, ale nie był w stanie zrobić tego w pojedynkę. Słabe spotkanie rozegrali Ever Banega i Angel Di Maria. Ten drugi został zmieniony już po pierwszej połowie. Wejście rezerwowych nie przyniosło jednak spodziewanej poprawy gry.

Lucas Biglia (L), Nicolas Otamendi (Ś) (fot. PAP/EPA) Argentyńczycy mieli dwie szanse do zdobycia gola. Przy pierwszej nieznacznie pomylił się Messi, natomiast drugą zmarnował Lucas Biglia.

Zespół Jorge Sampaoliego jest w bardzo trudnej sytuacji przed ostatnią kolejką eliminacji MŚ 2018. Albicelestes muszą wygrać na bardzo trudnym terenie w Ekwadorze. W ostatniej kolejce w meczu zmierzą się ich bezpośredni rywale – Kolumbia i Peru. Ewentualne zwycięstwo da Messiemu i spółce co najmniej baraż.

W pozostałych meczach nie brakowało niespodziewanych rozstrzygnięć. Tylko z punktem z wyjazdowych starać z Boliwią oraz Wenezuelą wróciły Brazylia i Urugwaj.

Niespodziewanej porażki doznała natomiast Kolumbia, która uległa 1:2 Paragwajowi. Przyjezdni oba gole strzelili w końcówce – 89. i 92. minucie. Bramka Antonio Sanabrii pozwala mieć nadzieję Paragwajowi na wyjazd do Rosji.