tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rashford jak Ronaldo. "Będzie jednym z najlepszych"

Anglia po czwartkowej wygranej ze Słowenią zapewniła sobie miejsce na przyszłorocznym mundialu w Rosji. W drużynie Garetha Southgate’a najlepiej zaprezentowali się Harry Kane i Marcus Rashford, którzy są już porównywani do wielkich zawodników – Alana Shearera i Cristiano Ronaldo.
Aljaz Struna (L) i Marcus Rashford (fot. Getty Images)

Argentyna oddala się od mundialu...

Wiemy, że musimy grać lepiej, ale tym zajmiemy się jutro. Dziś czuję się fantastycznie z powodu awansu na mistrzostwa świata. Zespół ma potencjał, ale musimy wykonać sporo pracy – powiedział po meczu Southgate i trudno mu odmówić racji. Anglicy długo męczyli się ze Słowenią, strzelając zwycięskiego gola dopiero w doliczonym czasie gry.

Graliśmy z drużyną, która przed spotkaniem z nami miała cztery stracone bramki. Piłkarze dobrze się bronili, przerywali akcje w odpowiednim momencie i dostawali żółte kartki, jeżeli wymagała tego sytuacja. Przez to mieliśmy takie problemy w rozgrywaniu piłki – dodał.

Ofensywa Anglików przez większość czasu nie zasługiwała na pochwałę, ale ostatecznie udało jej się przeprowadzić akcję, która dała trzy punkty. W końcówce po dośrodkowaniu Kyle’a Walkera gola strzelił Kane. "Przed trafieniem napastnik Tottenhamu nie był w najlepszej formie, ale ostatecznie zademonstrował, dlaczego nosi opaskę kapitańską" – napisał "The Telegraph".

Harry Kane (fot. Getty Images) Wiele pochwał zebrał także Rashford. "19-latek pracował ciężko i miał ogromny wpływ na zespół. Jest nadzieja w tym piłkarzu" – oceniła występ skrzydłowego redakcja BBC. Znacznie śmielej wypowiedział się o nim były reprezentant kraju – Martin Keown. – Wszyscy najlepsi piłkarze – Gareth Bale, Cristiano Ronaldo i Lionel Messi – zaczynali od gry na skrzydle. Rashford powinien częściej schodzić z piłką do środka. Myślę, że w niedalekiej przyszłości będzie jednym z najlepszych – stwierdził.

W brytyjskich mediach sporo miejsca poświęca się także postawie Joe Harta. Bramkarz West Hamu pokazał dwa oblicza. Po jego faulu Słowenia powinna wykonywać rzut karny, ale sędzia nie zdecydował się go podyktować. W kolejnych minutach odpłacił selekcjonerowi za zaufanie, wykonując kilka dobrych interwencji.

Synowie Albionu mają jednak wiele kłopotów, o czym opowiedział Keown. – Southgate objął kadrę w trudnym momencie, udało mu się wypełnić plan, ale Anglia potrzebuje więcej goli i kreatywności. Walker, Rashford i Kane nie grają zazwyczaj tak dobrze w kadrze, a w klubach błyszczą. Jest to nowe zadanie dla trenera, aby wydobyć z nich maksimum możliwości – stwierdził.

Anglia zakończy eliminacje wyjazdowym spotkaniem z Litwą. W marcu na Wembley wygrali gospodarze 2:0.

podobne informacje

El. MŚ 2018: sędzia dożywotnio zawieszony. FIFA podaje szczegóły

El. MŚ 2018: Pirlo krytykuje reprezentację Włoch

El. MŚ 2018: Chorwacja i Grecja w barażach bez swoich kibiców

El. MŚ 2018: święto narodowe w Panamie po awansie piłkarzy