tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mecz Atletico – Barca bez kibiców gości. Decyzja polityczna?

Kibice Barcelony nie obejrzą meczu z Atletico na stadionie Wanda Metropolitano. Katalończycy, którzy nie dostali biletów, twierdzą, że to wina błędów logistycznych w Madrycie. Z kolei w stolicy Hiszpanii zapewniają, że zaoferowali rywalowi wejściówki – tyle samo ile wcześniej innym drużynom. Media doszukują się jednak drugiego dna...
Fani FC Barcelona (fot. Getty Images)

Oficjalnie: Andres Iniesta na dłużej w Barcelonie

Mecz zostanie rozegrany 14 października i niemal na pewno trybuny nowego obiektu Atletico wypełnią się po brzegi. Tyle, że zasiądą na nim jedynie fani Los Colchoneros. Ci z Katalonii – jak twierdzą w biurach na Camp Nou – nie otrzymali ani jednego biletu ze względu na problemy logistyczne.

W Madrycie mają zupełnie inne zdanie. Sky Sports, powołując się na źródła związane z klubem, podaje, że Atletico zaoferowało Barcelonie 250 wejściówek – tyle samo, ile Sevilli i Maladze w poprzednich kolejkach. Taką samą liczbę mają zamiar przeznaczyć gościom w kolejnych meczach.

Lionel Messi (fot. Getty Images) Nieduża pula biletów jest związana z ogromnym zainteresowaniem ze strony sympatyków Rojiblancos. Wanda Metropolitano może pomieścić 68 tysięcy osób, a chętnych do oglądania spotkań jest znacznie więcej. La Liga nie reguluje kwestii podziału wejściówek i zostawia sprawę w rękach klubu, który jest gospodarzem.

Inaczej jest w rozgrywkach międzynarodowych. UEFA nakazuje, aby fani zespołu przyjezdnego mogli zajmować co najmniej pięć proc. wszystkich dostępnych miejsc na stadionie. Gospodarze muszą także przeznaczyć 200 wejściówek dla VIP-ów i sponsorów.

Media szukają jednak drugiego dna w decyzji Atletico. W kontekście ostatnich wydarzeń w Katalonii – referendum w sprawie niepodległości regionu – wiele hiszpańskich klubów w ramach protestu chce nie zapraszać kibiców Barcelony na swoje stadiony. Zespół Ernesto Valverde rozegrał ostatni ligowy mecz z Las Palmas przy pustych trybunach. Na kilka godzin przed jego początkiem chciał go przełożyć ze względu na uliczne zamieszki, ale La Liga nie widziała powodu, aby przystać na prośbę Katalończyków.

Barca na rozdrożu. Pułapka niepodległości

podobne informacje

Barcelona ma nowego Puyola? Kolejny stoper w Katalonii

Z Chin do Barcelony i... z powrotem. Blaugrana straciła pomocnika

Kolejny piłkarz Barcelony wyjedzie do Azji?

Skandal z udziałem Abidala? Media: wątroba z czarnego rynku