tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: zbliża się finał prac przy skoczni w Wiśle Malince

W przyszłym tygodniu zakończą się prace przy montażu mrożonych torów najazdowych na skoczni w Wiśle Malince – poinformował wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz. W dniach 17-19 listopada odbędą się tu inauguracyjne zawody Pucharu Świata. Transmisje w Telewizji Polskiej.
Puchar Świata w Wiśle: trwa produkcja śniegu
Kamil Stoch (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Stuprocentowa skuteczność. Kubacki zwycięzcą Letniego Grand Prix!

Dotarły do nas elementy systemu mrożenia. W przyszłym tygodniu odbędzie się montaż, następnie czeka nas próbne mrożenie i koniec inwestycji – powiedział Wąsowicz.

Prace ruszyły 21 sierpnia od demontażu starych torów i – jak to określił Wąsowicz – przygotowaniu frontu robót przed montażem nowych. Zgodnie z planem osiem dni trwała ich instalacja we wrześniu. Prace na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince wykonała słoweńska firma MANA Original z Kranja. Ta sama firma będzie montować aparaturę do obsługi zimowej torów.

Już wcześniej Wąsowicz informował, że inwestycja będzie kosztowała 2,8 mln zł. Bez niej jednak nie byłoby możliwe przeprowadzenie listopadowych zawodów. Dodał, że już rozpoczęło się produkowanie śniegu.

Szczegółowe relacje z przygotowań do konkursów w Wiśle już od 10 listopada. Transmisje, wywiady i kulisy zawodów w Telewizji Polskiej.

Stuprocentowa skuteczność. Kubacki zwycięzcą Letniego Grand Prix!
Kubacki o sezonie zimowym: mam ogromny apetyt

podobne informacje

PŚ: ostatnie szlify formy przed TCS [TRANSMISJA]

PŚ: dramat Gangnesa. Koniec sezonu dla Norwega