tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ważna zmiana w regulaminie PŚ w skokach

Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o zmianie regulaminu Pucharu Świata w skokach podczas kongresu w Zurychu. Od sezonu 2017/2018 będą musieli brać udział w kwalifikacjach wszyscy zawodnicy, nawet czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej. Transmisje cyklu w Telewizji Polskiej.
Kamil Stoch (fot. Getty)

PŚ: zbliża się finał prac przy skoczni w Wiśle Malince

Dotąd uprzywilejowanych było piętnastu, a ostatnio dziesięciu najlepszych.

Poligonem doświadczalnym były zawody Letniego Grand Prix. Zdaniem głosujących na kongresie testy wypadły na tyle dobrze, że zdecydowano się na wprowadzenie zmian w sezonie zimowym.

Takie rozwiązanie ma na celu podwyższenie rangi kwalifikacji, a co za tym idzie zwiększenie frekwencji na trybunach i przed telewizorami. Skończą się również "pokerowe zagrywki" podczas Turnieju Czterech Skoczni, gdy czołowi zawodnicy celowo nie brali udziału w eliminacjach.

Puchar Świata w Wiśle: trwa produkcja śniegu W kalendarzu Pucharu Świata pojawi się również miniturniej Willingen Five, w którym liczyć się będą noty z pięciu ocenianych rund – kwalifikacji oraz czterech serii konkursowych podczas weekendu. Zwycięzca zarobi 25 tysięcy euro.

Puchar Świata rozpocznie się 17 listopada od konkursów w Wiśle. Szczegółowe relacje z Beskidów już tydzień wcześniej w Telewizji Polskiej. Zawody na skoczni imienia Adama Małysza pokaże TVP1, TVP Sport i SPORT.TVP.PL.

Kubacki o sezonie zimowym: mam ogromny apetyt
LGP w Wiśle: zobacz najważniejsze momenty!

podobne informacje

Jeden z najgorszych sezonów w historii austriackich skoków

Hula nietypowym odkryciem sezonu. "Potrzeba cierpliwości"

Tryptyk w Planicy czas zacząć. Transmisja w TVP1

Cel: podbić Trondheim. Transmisja dziś w TVP1