0
3
3

El. MŚ 2018: Hiszpania – Albania 3:0. Światowa klasa Isco

Hiszpanie wygrali w Alicante z Albanią 3:0 (3:0) w meczu eliminacji piłkarskich MŚ 2018 w Rosji. Zwycięstwem zapewnili sobie udział w mundialu, ponieważ Włosi zaledwie zremisowali u siebie z Macedonią 1:1 (1:0) i stracili szanse na pierwsze miejsce w grupie.
Isco (fot. Getty Images)

Tak relacjonowaliśmy mecz Hiszpanów w relacji minuta po minucie

BOHATER MECZU: Isco

Raz po raz pokazywał klasę. Popisywał się sztuczkami technicznymi i czarował publiczność w Alicante. Ukoronował występ bramką. Czystą przyjemnością jest oglądać go w takiej formie. Mały minus – podobnie jak koledzy nieco odpuścił sobie drugą połowę meczu, ale nie ma się co dziwić, że przy wyniku 3:0 oszczędzał siły i kości.

JAK PADŁY BRAMKI?

16' (1:0) Isco podał piłkę w pole karne, a Rodrigo przyjął ją na klatkę piersiową i strzałem w lewy róg dał Hiszpanom prowadzenie
24’ (2:0) Perfekcyjne podanie Koke do Isco, który strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Albanii
27’ (3:0) Dokładne dośrodkowanie Odriozoli w pole karne i Thiago Alcantara główką pokonał Etrita Berishę.

Serbia wypuściła awans z rąk, wpadka Chorwatów

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

13' Rodrigo z dziesięciu metrów strzelał głową, ale piłka minęła bramkę Albańczyków.
19' Po "główce" Ramosa piłkę sparował Berisha.
44' Po wielkim błędzie Pique, który stracił piłkę we własnym polu karnym, Albańczycy nie wykorzystali sytuacji na honorowego gola
54' Szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Rodrigo. Jego strzał obronił Berisha.
70' Napastnik Legii Warszawa Sadiku trafił w słupek i gospodarze zachowali czyste konto.

SYTUACJA W GRUPIE:

Hiszpanie pewnie wygrali grupę, o pięć punktów wyprzedzają Włochów. W ostatniej kolejce grają na wyjeździe z Izraelem, a Włosi, którzy tylko zremisowali w piątek z Macedonią 1:1, jadą do Albanii, mając zapewnione drugie miejsce w grupie.

WARTO WIEDZIEĆ:

Hiszpania jest jedenastą reprezentacją, która zapewniła sobie awans na MŚ. Dołączyła do: gospodarzy, Japonii, Iranu, Korei Płd., Arabii Saudyjskiej, Belgii, Niemiec, Anglii, Brazylii i Meksyku.

Wszyscy uczestnicy MŚ będą znani w listopadzie, po barażach strefy europejskiej oraz międzykontynentalnych (5. zespół Azji – 4. zespół CONCACAF oraz 5. zespół Ameryki Płd. – zwycięzca Oceanii). Losowanie fazy grupowej będzie 1 grudnia w Moskwie.

Mistrzostwa w Rosji rozpoczną się 14 czerwca, a finał zostanie rozegrany 15 lipca 2018.