Amalie Arena
Pojemność: 20500
Widzów: 19092

NHL: Emocje do końca. Lightning lepsi od Panthers

Niespodzianki nie było. Tampa Bay Lightning pokonała 5:3 (1:0, 1:2, 2:1) Floridę Panthers w meczu, który dla obu drużyn był pierwszym w tym sezonie NHL.
Victor Hedman (L) i Ondrej Palat (P) (Fot. Getty)

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. To oni częściej przebywali na połowie Lightning i sprawiali sporo kłopotów obronie gospodarzy. Ze swoich zadań dobrze wywiązywał się jednak Andriej Wasilewski.

Brayden Point (Fot. Getty) Lightning prowadzenie objęli po świetnym kontrataku. Ondrej Palat przedarł się przez defensywę gości i z bliska pokonał bramkarza Panthers. Mimo prowadzenia inicjatywę nadal mieli goście, którzy częściej uderzali na bramkę rywali.

Jednak tuż po przerwie gola znów strzelili hokeiści Jona Coopera. Sprytnym uderzeniem z bliska bramkę zdobył Brayden Point. To jednak nie załamało gości, którzy przewagę wreszcie zaczęli dokumentować golami.

Najpierw, po przejęciu krążka na połowie gospodarzy, kontaktową bramkę zdobył Connor Brickley, a kilka minut później do remisu doprowadził Mark Pysyk. Strata dwóch goli tylko zmobilizowała gospodarzy. Na początku trzeciej tercji Steven Stamkos fantastycznie podał do Władisław Namiestnikowa, który z bliska nie miał problemów z wbiciem krążka do bramki.

Kilka minut później było już 4:2. Gola znów strzelił rosyjski hokeista, ale tym razem Nikita Kuczerom, który popisał się świetnym, precyzyjnym uderzeniem.

To jednak nie był koniec emocji. Panthers nie zamierzali się poddać i na nieco ponad pięć minut przed końcem meczu strzelili kontaktowego gola. Wyrównać się nie udało. Gospodarzy przed stratą czwartej bramki uchronił bardzo dobrze broniący Wasilewski.

Tuż przed końcem spotkanie rozstrzygnął Palat, który po kontrataku trafił do pustej bramki.

NHL: Tampa Bay Lightning – Florida Panthers (skrót)