19'Jozy Altidore
43'Jozy Altidore
63'Bobby Shou Wood
7.10.2017, 01:35
MŚ, kwalifikacje, CONCACAF, runda finałowa, Kwalifikacje MŚ 2018 - inne strefy, 9. runda

El. MŚ: ważna wygrana USA. Meksyk pewny swego

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała w Orlando Panamę 4:0 (3:0) i wskoczyła na trzecie miejsce w grupie finałowej eliminacji mistrzostw świata w strefie CONCACAF. W drugim sobotnim spotkaniu pewny awansu Meksyk wygrał w San Luis Potosi z Trynidadem i Tobago 3:1 (0:0).
Christian Pulisic (fot. Getty Images)

Rekordowe 50 goli. Tak strzela Lewandowski!

W 8. minucie gola po pięknym rajdzie strzelił Christian Pulisić. 11 minut później zawodnik Borussii Dortmund asystował przy bramce Jozy'ego Altidore'a. Jeszcze przed przerwą napastnik Toronto FC wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie Panamę dobił Bobby Wood.

Dzięki zwycięstwu, Amerykanie wyprzedzili Panamę i przed ostatnim meczem eliminacji mają nad nią dwa punkty przewagi. Do mistrzostw świata w Rosji awansują trzy najlepsze drużyny z grupy finałowej, a czwarta weźmie udział w barażu interkontynentalnym.

W ostatnim spotkaniu USA zagra na wyjeździe z Trynidadem i Tobago, a Panama zmierzy się z Kostaryką.

Dużo emocji było w drugim sobotnim spotkaniu, choć sprawa była bardziej oczywista. Meksykanie wcześniej byli już pewni awansu na mundial, natomiast Trynidad i Tobago nie miał szans na wyjazd na imprezę do Rosji.

Mimo to goście objęli prowadzenie w 66. minucie – do bramki trafił Shahdon Winchester. Wyrównał Hirving Lozano, ale i tak remis byłby dużą niespodzianką. W końcowych minutach zwycięstwo gospodarzom zapewnili jednak Javier Hernandez "Chicharito" (89') i Hector Herrera (90+4').