tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jagr wskazuje kto może pobić rekord Gretzky'ego

Jaromir Jagr jest pod wrażeniem gry hokeisty Edmonton Oilers Connora McDavida. Słynny Czech uważa, że w tym sezonie ligi NHL 20-letni zawodnik jest w stanie zdobyć nawet 100 goli, co oznaczałoby poprawienie rekordu należącego do legendarnego Wayne'a Gretzky'ego.
Jaromir Jagr (fot. Getty Images)

McDavid mimo młodego wieku ma już w dorobku nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) sezonu, którą otrzymał w poprzednich rozgrywkach, a także złoty medal ubiegłorocznych mistrzostw świata. Sezon 2017/18 Kanadyjczyk rozpoczął od zdobycia trzech goli w starciu z drużyną Jagra – Calgary Flames (3:0).

Co tu dużo mówić. On jest po prostu za dobry. Jeśli nauczy się jeszcze lepiej wykańczać kontrataki, to może zdobyć nawet 150 goli w sezonie. W obecnym bariera 100 bramek jest jak najbardziej w jego zasięgu. W trakcie całej swojej kariery nie widziałem tak szybkiego zawodnika. Wydaje się być nie do zatrzymania – powiedział 45-letni Jagr.

W poprzednich rozgrywkach McDavid wygrał klasyfikację kanadyjską. Zgromadził 100 punktów za 30 goli i 70 asyst. Gretzky rekord strzelonych bramek ustanowił w sezonie 1981/82, kiedy - również jako zawodnik Oilers – 92 razy wpisał się na listę strzelców.

podobne informacje

Koniec pewnej hokejowej epoki. Jaromir Jagr wraca do ojczyzny

NHL: Jagr już trzeci na liście wszech czasów

NHL: asysta Jagra, wygrana Calgary Flames

NHL: bramka i asysta Jaromira Jagra w nowym klubie