tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gala w Białymstoku dziś w TVP Sport i SPORT.TVP.PL [TRANSMISJA]

Powrót Kamila Łaszczyka po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją ścięgna Achillesa będzie wydarzeniem gali Chorten Boxing Night w Białymstoku. W walce wieczoru Tomasz Mazr zmierzy się z Siergiejem Guliakiewiczem, na ringu zaprezentuje się także 49-letni Dariusz Snarski, który przy okazji pobije rekord Przemysława Salety. Transmisja od 18:50 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Kamil Łaszczyk (z lewej, fot. PAP/Michał Walczak)

OLIMPIJCZYK SPRZEDAJE AUTO NA LECZENIE. "ZOSTAŁEM SAM"

Łaszczyk, do niedawna notowany w czołówce światowych rankingów wagi piórkowej, ostatnią walkę stoczył niespełna dwanaście miesięcy temu. Potem doznał kontuzji, wypadł na długie tygodnie z treningów, jednak końcówka tego roku będzie dla niego pracowita. Najpierw w sobotę zmierzy się z Andreiem Nurczyńskim, a już 11 listopada z Robertem Lakim, a stawką tego starcia będzie mistrzostwo Unii Europejskiej.

W Białymstoku do historii polskiego boksu zawodowego przejdzie z kolei Snarski. W wieku 49 lat zostanie bowiem najstarszym pięściarzem, który zaprezentuje się między linami – poprzedni rekordzista Przemysław Saleta rywalizując z Tomaszem Adamkiem był młodszy o dwa lata.

W walce wieczoru Mazur zmierzy się z Guliakiewiczem, a wygrany zdobędzie pas Międzynarodowego Mistrza Polski w wadze półśredniej. Rywal Polaka to były mistrz Europy oraz pretendent do tytułu mistrza świata federacji WBC.

Walka na hali lodowiska BOSiR w Białymstoku będzie najważniejszą w karierze naszego zawodnika. Tak naprawdę nie może jej przegrać. Gdyby jednak się nie powiodło, to i tak poszukamy Mazurowi dobrego pojedynku za granicą. Oczywiście łatwiej będzie po efektownym zwycięstwie – przyznał Snarski, który jest także promotorem Mazura i organizatorem gali.

Gala w Białymstoku:
Yuri Czumak – Aliaksandr Abramienka
Piotr Gudel – Petr Gina
Timur Kuzachmedow – Aliaksandr Staliarczuk
Dariusz Snarski – Richard Walter
Paweł Wierzbicki – Aliaksandr Niachaiczyk
Kamil Łaszczyk – Andrei Nurczyński
Tomasz Mazur – Sergiej Guliakiewicz

Polska nadzieja boksu. Apresjan śladami Kliczków
Odbudować polski boks – szansa czy tylko życzenie?
Zimnoch ciężko znokautowany. "Będę starał się wrócić"
Boks, Lubaczów: mecz towarzyski kobiet Polska – Ukraina

podobne informacje

Gala w Białymstoku: rekord Snarskiego, wygrana Mazura

Snarski: do Polski przyjadą gwiazdy ze wschodu Europy