tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Antiga: mamy wszystko, by rozegrać dobry sezon

Wyjazdowym meczem z Treflem Gdańsk na ławce ONICO Warszawa zadebiutował Stephane Antiga. Eksperci typują, że jego zespół może być czarnym koniem obecnego sezonu PlusLigi. – Mamy wszystko, by rozegrać dobry sezon – podkreślił Francuz.
Siatkarze ONICO Warszawa (fot. PAP/Adam Warżawa)

Polak trenerem kadry siatkarzy? "Dobrze, że w końcu się zgłosili"

Antiga, który łączy funkcję szkoleniowca ONICO z posadą opiekuna drużyny narodowej Kanady, dopiero w środę dołączył do warszawskiej ekipy po sezonie reprezentacyjnym. Dzięki przesyłanym przez współpracowników materiałom na bieżąco jednak śledził przygotowania klubowych podopiecznych oraz i analizował ich pierwszy mecz w lidze.

– Mamy dobry początek sezonu, choć pięciosetowe spotkanie w Gdańsku nie zakończyło się naszym zwycięstwem. Ogólnie jestem zadowolony. Fabio Storti (asystent Antigi w ONICO – red.) bardzo dobrze prowadził zespół. Nasza gra już mi się podoba. Mamy wszystko, by rozegrać dobry sezon – podsumował na konferencji prasowej.

Stephane Antiga już jako trener ONICO Warszawa (fot. PAP/Adam Warżawa) Stortiemu przed rozpoczęciem rozgrywek pomagał pełniący rolę dyrektora sportowego Paweł Zagumny.

– Przygotowania przebiegały bez problemu. Chłopaki są w formie, teraz czekamy jeszcze na zgranie. Trzeba też przypomnieć, że rozgrywający Antoine Brizard późno do nas dołączył ze względu na kadrę. O celach na sezon nie chcemy na razie mówić. Chcemy grać z meczu na mecz coraz lepiej – zastrzegł były zawodnik stołecznego klubu.

Po dwóch kolejkach ONICO ma na koncie cztery punkty, w tym jeden wywalczony w wyjazdowym spotkaniu z Treflem Gdańsk.

– Myślę, że możemy być zadowoleni, choć szkoda przegranego pierwszego seta w Gdańsku, bo prowadziliśmy kilkoma punktami. Jestem dobrej myśli przed poniedziałkowym spotkaniem z GKS-em Katowice. To będzie nasz pierwszy w tym sezonie mecz w roli gospodarza. Chcielibyśmy, że rywalom trudno przychodziło zdobywanie punktów na Torwarze – podkreślił środkowy Andrzej Wrona.

Warszawska drużyna – tak jak rok temu – wszystkie mecze u siebie będzie rozgrywać na Torwarze. Treningi w większości odbywać się jednak będą w Arenie Ursynów.

– Nie jest realne, byśmy cały czas trenowali na Torwarze. Odbywa się tu wiele imprez. Będzie dobrze, jeśli przed meczem u siebie będziemy mogli trenować raz czy dwa na tym obiekcie. Są też pewne kłopoty z treningami w Arenie Ursynów, ale nie będę się już na ten temat rozwodził – zaznaczył Zagumny.

Wrona zasilił szeregi stołecznego klubu rok temu. Podkreślił, że od tego czasu w sytuacji klubu wiele się zmieniło na plus.

– Rok temu głośno było o zaległościach finansowych, brakowało sponsora, a w składzie było dużo młodzieży. To, co jest teraz, wydawało się wówczas niewyobrażalne. Mamy dużego sponsora i bardzo mocną drużynę – wyliczał kapitan ONICO.

Wojciech Włodarczyk był już zawodnikiem warszawskiego klubu w sezonie 2009/10. Jak przyznał w piątek, jego przejście latem właśnie do ONICO nie było przypadkiem.

– W tamtym sezonie, gdy grałem w klubie z Olsztyna, zabrakło nam kilka punktów do tego, by znaleźć się w "czwórce". Uciekły nam właśnie w Warszawie. Zastosowałem zasadę – jak nie można kogoś pokonać, to trzeba się do niego przyłączyć – zaznaczył z uśmiechem.

podobne informacje

Gwiazdozbiór w Szczecinie. Triumfator LM zagra w PlusLidze

Stocznia Szczecin rośnie w siłę. Były trener Bułgarów dyrektorem sportowym

Jastrzębski pewny swego. "Mamy waleczny zespół"

PlusLiga: trener Roberto Piazza zostaje w PGE Skrze