7.10.2017, 13:40
China Open 2017
1/2 finału

Pekin: Garcia w finale. Wielka forma Francuzki

Caroline Garcia pokonała Petrę Kvitovą 6:3, 7:5 i awansowała do finału turnieju China Open w Pekinie. Francuzka zagra o tytuł z Simoną Halep, która wyeliminowała Jelenę Ostapenko. Transmisja decydującego starcia w niedzielę od 10:30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Caroline Garcia (fot. PAP/EPA)

TRUDNE CZASY RADWAŃSKIEJ. ZAGROŻONE ROZSTAWIENIE W AUSTRALIAN OPEN

Dla Francuzki to dziesiąty wygrany mecz z rzędu. W poprzednim tygodniu Garcia triumfowała w Wuhan, pokonując po drodze m.in. Angelique Kerber, Dominikę Cibulkovą oraz w finale Ashleigh Barty. W Pekinie jest równie dobrze – w ćwierćfinale gorsza była Elina Switolina, w półfinale Kvitova.

W pierwszym secie Garcia szybko dwukrotnie przełamała Czeszkę, odskoczyła na 4:0 i choć po chwili straciła podanie, to na więcej Kvitovej już nie pozwoliła. Druga partia była już wyrównana, a o losach potyczki rozstrzygnął jedenasty gem. W nim Francuzka odebrała serwis rywalce i w efekcie po 90 minutach walki zwyciężyła 6:3, 7:5.

W finale jej rywalką będzie Halep, która zrewanżowała się Ostapenko za przegrany finał wielkoszlemowego French Open i w nagrodę nie tylko zagra o tytuł w Pekinie, ale w poniedziałek w najnowszym rankingu WTA wskoczy na pierwsze miejsce. Rumunka będzie 25. liderką w historii zestawienia.