tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"AS": Neymar chciał... wykluczenia Barcelony z Ligi Mistrzów

Neymar chciał, aby UEFA wykluczyła Barcelonę z Ligi Mistrzów za to, że były klub nadal nie wypłacił mu 26 milionów euro premii – pisze madrycki "AS".
Neymar (fot. Getty Images)

Barca na rozdrożu. Pułapka niepodległości

Neymar w sierpniu przeszedł z Barcelony do Paris Saint-Germain za ponad 222 miliony euro, ale wcześniej, w październiku 2016, przedłużył kontrakt z katalońskim klubem do 2021 roku. Latem miał za to otrzymać 26 mln euro premii. Nigdy jej jednak nie zobaczył, bo Barcelona uznała, że nie należy mu się ona skoro nie wypełnił umowy i odszedł do PSG.

Spór sądowy między piłkarzem i jego byłym klubem trwa do dziś. Na początku tygodnia między prawnikami Neymara i Barceloną doszło do rozmów, ale nie osiągnięto porozumienia. Prawdopodobnie nie obędzie się bez procesu.

Tymczasem "AS" informuje, że doradcy Brazylijczyka poradzili mu, by "nastraszył" Barcę i złożył na nią skargę do UEFA. W doniesieniu Neymar miał wnioskować, aby wykluczyć jego były klub z Ligi Mistrzów. Europejska federacja grzecznościowo odpowiedziała na wniosek, ale nie zamiaru zajmować się tą sprawą.

Sobotnie "El Mundo Deportivo" poinformowało też, że Neymar i jego ojciec nie są już socios Barcelony, czyli oficjalnymi członkami klubu. Konflikt między Brazylijczykami i klubem jest na tyle poważny, że nie chcą oni już, aby cokolwiek łączyło ich z Barcą. Przez cztery lata spędzone na Camp Nou Neymar rozegrał 186 meczów, w których strzelił 105 goli. Dwukrotnie wygrał Primera Division, a raz Ligę Mistrzów.

(fot. AS.com)

podobne informacje

Mundial 2018. Naj, naj, naj... mundialu w Rosji

Turlanie się po korcie i usta-usta. Na Wimbledonie szydzą z Neymara [WIDEO]

Wszystko jasne! Real wydał oświadczenie w sprawie Neymara

Mundial 2018. Will Smith docenił aktorstwo Neymara. "To jest mój gość"