tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gala w Białymstoku: rekord Snarskiego, wygrana Mazura

Dariusz Snarski, olimpijczyk z Barcelony z 1992 roku, w trakcie gali boksu w Białymstoku został najstarszym czynnym zawodnikiem w historii polskiego boksu. Co więcej, efektownie wygrał swoją walkę.
Boks – Gala w Białymstoku
Dariusz Snarski (Fot. TVP Sport)

Pierwsza szansa Gołoty. 20 lat od walki z Lewisem


Najważniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze zanotował w Białymstoku Tomasz Mazur. Niejednogłośnie pokonał na punkty byłego mistrza Europy Siergieja Guilakiewicza, ale walka zdecydowanie nie należała do porywających.

Boks, Gala w Białymstoku: wielki powrót Snarskiego O wiele lepiej zaprezentował się 48-letni Snarski, który do ringu wrócił po niemal czterech latach przerwy. Został tym samym najstarszym czynnym zawodnikiem w historii polskiego boksu, a przede wszystkim efektownie wygrał z Richardem Walterem.

Doświadczony pięściarz już w pierwszej rundzie dwa razy powalił prawymi sierpowymi swojego przeciwnika na deski. To miała być jego ostatnia walka w karierze, ale po zwycięstwie Snarski przyznał, że rozważy jeszcze powrót na pięćdziesiątkę.

W innych ciekawszych pojedynkach Paweł Wierzbicki i Kamil Łaszyk pokonał białorusińskich rywali – odpowiednio Aleksandra Niachajczyka i Andrieja Nurczyńskiego.

podobne informacje

Gala w Białymstoku dziś w TVP Sport i SPORT.TVP.PL [TRANSMISJA]

Snarski: do Polski przyjadą gwiazdy ze wschodu Europy