PPG PAINTS Arena
Pojemność: 19100
Widzów: 18645

NHL: rewanż się nie udał. Przełamanie Pingwinów

Hokeiści Pittsburgh Penguins potwierdzili, że mają patent na Nashville Predators. Po tym, jak kilka miesięcy temu zdobyli ich kosztem Puchar Stanleya, tym razem wygrali we własnej hali aż 4:0. To pierwsze zwycięstwo mistrzów ligi w tym sezonie.
NHL: Pittsburgh Penguins – Nashville Predators (skrót)
Ryan Reaves (fot. Getty)

NHL: sprawdź plan transmisji w październiku

W dwóch pierwszych meczach sezonu Penguins stracili oszałamiającą liczbę 15 bramek. Najpierw, po dogrywce, ulegli St. Louis Blues (4:5), by kilkanaście godzin później przegrać z Chicago Blackhawks aż... 1:10.

Craig Smith (fot. Getty) Haniebny rezultat zmotywował graczy Mike'a Sullivana. Ambitne podejście przekładało się na poczynania z krążkiem: chwilę po upłynięciu minuty gry, po świetnym wyłożeniu krążka przez Phila Kessela bramkę zdobył Jewgienij Małkin.

Jeszcze w pierwszej tercji wynik poprawił młody Jake Guentzel, który zachował największą przytomność w zamieszaniu pod bramką Juuse Sarosa. W drugiej części spotkania pierwszego gola w barwach Pingwinów strzelił Ryan Reaves. Twardo grający defensor zdecydował się na zaskakujący strzał zza niebieskiej, zupełnie dezorientując bramkarza.

Po zaledwie 30 sekundach ostatniej tercji wynik spotkania ustalił inny obrońca - Olli Maatta. Pittsburgh Penguins odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Predators po raz drugi przegrali...

NHL: Pittsburgh Penguins – Nashville Predators (mecz)