tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dwa hat-tricki z rzędu Owieczkina. Dzięki... szwagierce

W lidze NHL po 100 latach hokeiście udało się zacząć sezon od dwóch hat-tricków, a sztuki tej dokonał Aleksander Owieczkin. Rosyjski napastnik Washington Capitals najpierw na inaugurację trzy gole wbił Ottawa Senators, a w sobotę aż cztery Montreal Canadiens.
(fot. Getty Images)

NHL: sprawdź plan transmisji w październiku

Owieczkin koncert strzelecki rozpoczął już w 20. sekundzie, a hat-tricka skompletował jeszcze w pierwszej tercji. W tej samej części gry z gola cieszył się również T.J. Oshie i na zamianę stojącego w bramce Careya Price'a zdecydował się trener Canadiens.

Owieczkin swoją świetną dyspozycję tłumaczył... wizytą szwagierki. – Za każdym razem kiedy mnie odwiedza strzelam hat-tricka. Niestety w poniedziałek już wyjeżdża. Będę musiał coś wymyślić, żeby została na dłużej – żartował bohater spotkania.

W drugiej tercji Capitals dołożyli jeszcze dwa trafienia – Owieczkina oraz Nathana Walkera. Gdyby nie świetna dyspozycja Rosjanina, to prawdopodobnie Walker byłby w centrum zainteresowania. 23-latek jest bowiem pierwszym Australijczykiem, który zagrał w meczu NHL.

Mariusz Czerkawski: NHL? Na pewno bedzie się działo

Goście odpowiedzieli jedynie golem Brendana Gallaghera i ulegli ostatecznie 1:6.

Minionej nocy pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/18 odnieśli broniący Pucharu Stanleya Pittsburgh Penguins. W starciu z finalistą poprzednich rozgrywek pokonali Nashville Predators 4:0. Bramki zdobyli: Jewgienij Małkin, Jake Guentzel, Ryan Reaves oraz Olli Maatta.

NHL: Pittsburgh Penguins – Nashville Predators (skrót)

podobne informacje

NHL: wybrano MVP. To nikt z finalistów

Hokej na pustyni Nevada. Złoci Rycerze piszą historię

NHL: wielki mecz Owieczkina. Capitals prowadzą w finale

Remis w finale Pucharu Stanleya. Zobacz skrót