34 Lovro Mihic
33 Igor Zabic
3 Michał Daszek

LM: remis Wisły Płock w Zagrzebiu

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock zremisowali na wyjeździe z PPD Zagrzeb 28:28 (16:18) w meczu 4. kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Zawodnicy Piotra Przybeckiego zdobyli pierwszy punkt w tych rozgrywkach. W następnej kolejce – 11 października – podejmą wicemistrzów Węgier Pick Szeged.
Jose Guilherme De Toledo (fot. PAP/EPA)

LM: sześć bramek przewagi i tylko remis Vive Kielce

Bohaterem spotkania został Adam Morawski, który wybronił rzut wolny bezpośredni wykonywany po zakończeniu regulaminowego czasu gry.

Meczem kończącym 4. kolejkę grupy A Ligi Mistrzów był pojedynek dwóch zespołów z dołu tabeli. Płocczanie zajmujący ósme miejsce w tej edycji nie zdobyli jeszcze punktu, przegrali trzy pojedynki, ale na swoje usprawiedliwienie mogą powiedzieć, że walczyli z faworytami grupy: mistrzami Macedonii – Vardarem Skopje 22:26, Niemiec – Rhein Neckar Lowen 27:31 i Hiszpanii – FC Barcelona 30:37.

PPD, szósta drużyna w grupie A, przed niedzielnym meczem miała na swoim koncie jeden punkt, zdobyty w meczu z IHK Kristianstad 28:28, przegrała z Vardarem i Pick Szeged.

Początek mecz to wymiana ciosów. Pierwszą udaną interwencję, po rzucie karnym, zanotował Marcin Wichary dopiero w 10. minucie, stojący po drugiej stronie boiska Urh Kastelic - jeszcze później. W tym spotkaniu to nie oni byli głównymi postaciami meczu, a zawodnicy z pola.

(fot. PAP/EPA)

Po pierwszej odsłonie, po stronie gospodarzy bezbłędny był Mandolinic, który sześć razy wpisał się na listę strzelców. W zespole Wisły najwięcej, pięć goli rzucił Lovro Mihić, który do Płocka przyszedł właśnie z zespołu PPD Zagrzeb, którego jest wychowankiem.

W 42. minucie Orlen Wisła prowadziła 23:20, a sędziowie podyktowali rzut karny dla płockiej drużyny. Niestety, Sime Ivić nie pokonał Matevza Skoka, co dodało wiary w zwycięstwo gospodarzom.

W 60. minucie meczu był remis 27:27. Gospodarze rozegrali akcję, po której bramkę rzucił bramkę zdobył Mandalinić. 25 sekund przed końcem trener Piotr Przybecki poprosił o czas.

Bramkę dającą remis remis rzucił Igor Żabić. To była jego pierwsza bramka w meczu, ale wtedy, 10 sekund przed końcowym gwizdkiem, to Kamenica, wziął czas. Gospodarze nie zdążyli oddać strzału, a rzut wolny bezpośredni Mandalinicia obronił Morawski.

HC Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb – Orlen Wisła 28:28 (18:16)
HC Prvo Plinarsko Drustvo: Urh Kastelic, Matevz Skok – Luka Mrakovcic 1, Tin Kontrec, Igor Vori 3, Dobrovoje Markovic 4, Zlatko Horvat 1, Leon Susnja, Josip Valcić, Tonci Valcić, Stipe Mandalinić 10, Valentino Ravnić, Matej Hrstić, Marko Vuglać 7, Damir Bicanić 2.
Orlen Wisła: Marcin Wichary, Adam Morawski – Michał Daszek 1, Gilberto Duarte 6, Przemysław Krajewski 3, Nemanja Obradović 2, Valentin Ghionea 3, Tomasz Gębala, Sime Ivić 4, Maciej Gębala 3, Igor Żabic 1, Lovro Mihić 5, Jose de Toledo.