tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Eksperci po awansie. "Lewandowski to papież polskiej piłki"

Przed mistrzostwami świata w Rosji sporo do zrobienia. Nie mamy jednak wielu powodów, by narzekać. – Powinniśmy być czujni, choć mamy w kadrze wspaniałego człowieka. Robert Lewandowski to papież polskiej piłki. Jego gra znów jest dla nas zbawienna – chwali były asystent Leo Beenhakkera, Bogusław Kaczmarek.
Reprezentacja Polski ma znakomitego kapitana (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Mundial w Rosji na antenach Telewizji Polskiej

– Nie musimy się niczym martwić. Kadra gra naprawdę dobrze, a przede wszystkim – wygrywa. Lewandowski znów potwierdził, że jest prawdziwym kapitanem. Potrafi wziąć ciężar meczu na barki, a potem pomóc w zwycięstwie. Poza tym widać kolektyw – uważa były reprezentant Polski, Andrzej Kobylański.

– Nie chcę urazić uczuć religijnych kogokolwiek słowami na temat "Lewego". Proszę zwrócić jednak uwagę, jak wiele robi dla tej drużyny. Kiedy straciliśmy gola na 2:2, natychmiast cofnął się do środka pola, by tam wywalczyć piłkę. Przez cały mecz harował. Nie będzie ryzykowną teza, że zrobił nam eliminacje – przekonuje Kaczmarek.

– Nie mogę słuchać złośliwych uwag na temat Piotra Zielińskiego. Zagrał fenomenalnie. To będzie najlepsza "10" od czasów świętej pamięci Kazimierza Deyny. Inteligentny, błyskotliwy i bardzo pożyteczny w drużynie. W meczu z Czarnogórą jeden z najlepszych zawodników do gola na 2:1 – dodaje Kaczmarek.

Tak Polacy świętowali awans na mundial (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę znów straciła bramki. W grupie strzelali gole Polakom wszyscy, a dostanie się pod naszą bramkę nie stanowi większego problemu.

– Nie niepokoiłbym się tym faktem. Owszem, tracimy, ale chłopcy są na tyle mocni, by niemal za każdym razem zdobywać więcej bramek niż przeciwnicy – mówi Kobylański.

Zdecydowanie mniej optymistycznie podchodzi do tematu były asystent Beenhakkera. – Problemów w obronie jest sporo. Rywale zbyt łatwo stwarzają sobie sytuacje strzeleckie. Musimy poprawić grę defensywną. Rozmawiam z Nawałką często i wiem, że traktuje to bardzo poważnie. Część kłopotów bierze się ze środka pola. Chodzi o odpowiedniego partnera dla Grzegorza Krychowiaka. Potrzebujemy kogoś w stylu Tomasza Jodłowca, czyli umiejącego zamknąć sektor centralny – argumentuje Kaczmarek.

Kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski będzie w listopadzie.

Robert Lewandowski: powinniśmy szybciej dobić rywala
Bartosz Bereszyński: wymarzony rywal? Może Messi...
Maciej Makuszewski: co w szatni? Cisza przed burzą
Grzegorz Krychowiak: wiemy, że oczekiwania będą duże
Czy Polska wyjdzie z grupy podczas MŚ w Rosji?
Czy Polska wyjdzie z grupy podczas MŚ w Rosji?
  • 92.0%TAK
  • 8.0%NIE

podobne informacje

Maciej Jarosz: liczę, że będziemy grali jeszcze lepiej

Nowakowski: Heynen "kozaczących" sprowadza do parteru

Upadek Mączyńskiego. Z filaru na Euro do III-ligowych rezerw

Koszykarze walczą o MŚ! Transmisje w TVP