tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Porażka Iberostaru, mimo dobrej gry Ponitki

Mateusz Ponitka zdobył 14 punktów dla Iberostaru Teneryfa w meczu 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, w którym jego drużyna uległa u siebie broniącej tytułu Valencii Basket 67:70. W tej rundzie spotkań ligi ACB przegrały wszystkie drużyny z Polakami w składach.
Mateusz Ponitka (fot. PAP/Adam Warżawa)

Porażki Polaków, dobry mecz Karnowskiego

Ponitka był najlepszym strzelcem swojego zespołu i najlepszym zawodnikiem wieczornego spotkania z mistrzem Hiszpanii, biorąc pod uwagę wskaźnik efektywności gry – 22. Rozpoczął mecz w wyjściowej piątce, przebywał na parkiecie 21 minut, trafił pięć z siedmiu rzutów za dwa punkty i cztery z pięciu wolnych, spudłował jedyną próbę z dystansu. Miał także siedem zbiórek (pięć w obronie i dwie w ataku) oraz trzy asysty.

Valencia, dla której najwięcej punktów zdobył Amerykanin Eric Green, odniosła trzecie kolejne zwycięstwo. Iberostar doznał pierwszej porażki w sezonie.

W trzeciej kolejce ligi ACB wyjazdowe mecze przegrały inne zespoły z Polakami w składach: w niedzielę MoraBanc Andora (Przemysław Karnowski 15 pkt, 7 zbiórek) z UCAM Murcia 77:81, Tecnyconta Saragossa (Michał Michalak 5 pkt, 4 zb.) z wicemistrzem kraju Realem Madryt 65:93, Unicaja Malaga (Adam Waczyński 3 pkt, 2 zb.) z rewelacyjnym Montakitem Fuenlabrada 66:79, a w sobotę Divina Seguros Joventut Badalona (Tomasz Gielo 15 pkt) z Monbus Obradoiro Santiago de Compostela 68:77.

W tabeli z kompletem trzech zwycięstw prowadzą: Real, Barcelona, Herbalife Gran Canaria, Valencia i Montakit. Unicaja i Iberostar (po 2 zwycięstwa i porażce) zajmują siódme i ósme miejsce, Joventut (0-2, jeden mecz zaległy) jest 13., a na 15. i 16. lokacie w 18-zespołowej lidze plasują się MoraBanc i Recnyconta (po 0-3).

podobne informacje

Nowe wzywania Ponitki. "Będziemy konkurentem dla najlepszych"

Mateusz Ponitka znalazł klub. Zagra w Rosji

Drużyny Ponitki i Waczyńskiego odpadły w ćwierćfinale

Nieskuteczny Ponitka, uraz Waczyńskiego. Porażki drużyn Polaków w ACB