tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Jupp Heynckes trenerem Bayernu

Bayern Monachium, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, zaprezentował Juppa Heynckesa jako nowego szkoleniowca zespołu. 72-latek związał się z klubem umową obowiązującą do końca sezonu.
Jupp Heynckes (fot. Getty Images)

Co za głębia składu! Niemcy mają cztery silne jedenastki

To czwarte podejście Heynckesa do pracy w Bawarii. Uprzednio trenował Bayern w latach 1987-1991, 2009 i 2011-2013. Zdobył z monachijczykami trzy tytuły mistrza kraju, jeden Puchar i dwa Superpuchary Niemiec, raz zwyciężył też w Lidze Mistrzów. Na Allianz-Arena będzie pracował wraz ze swoimi dwoma wiernymi asystentami – Peterem Herrmannem oraz Hermannem Gerlandem.

Jupp Heynckes zdobył dla Bayernu wszystkie możliwe trofea w Niemczech (fot. Getty Images) Kiedy w 2013 roku opuszczałem Bayern, nie sądziłem że jeszcze kiedykolwiek wrócę w to miejsce. W ostatnich latach otrzymałem wiele ofert z czołowych zespołów Europy, ale konsekwentnie je odrzucałem. Teraz zdecydowałem się znów objąć monachijski zespół, ale zapewniam, że nie jest to z mojej strony powrót do regularnej pracy. Robię to tylko i wyłącznie dla Bayernu, któremu wiele zawdzięczam – powiedział Heynckes podczas konferencji prasowej.

72-latek uspokoił też kibiców, którzy martwią się tym, że przez cztery lata spędzone na bezrobociu, szkoleniowiec przestał na bieżąco śledzić wydarzenia sportowe. – Uspokajam wszystkich zaniepokojonych: uważnie śledziłem, co działo się w europejskim futbolu i jestem dobrze zorientowany w nowoczesnych metodach treningowych – stwierdził.

(fot. Twitter.com)

podobne informacje

Burza wokół Lewandowskiego. "Nie powinien dać się zwariować"

Kulisy odejścia Heynckesa z Realu Madryt. "Stracił szatnię"

Rysa na szkle. Bayern musi poznać smak chaosu

"Transfer Lewandowskiego? Pobije mój rekord strzelecki"