ME w amp futbolu: trzecie miejsce Polaków!

Reprezentacja Polski w ampfutbolu pokonała po dogrywce Hiszpanów 3:1 (0:0) w meczu o 3. miejsce mistrzostw Europy. Tym samym biało-czerwoni powrócą do kraju z brązowymi medalami.
ME w amp futbolu, mecz o 3. miejsce: Hiszpania – Polska (skrót)
(fot. Facebook/AMP Futbol Polska)

W niedzielę biało-czerwoni przegrali z Turcją 0:2, więc pozostała im tylko walka o brązowe medale. Chrapkę na 3. miejsce w tym turnieju mieli też Hiszpanie, z którymi to zmierzył się zespół Marka Dragosza.

Mimo że był to niezwykle otwarty mecz, na pierwszego gola trzeba było czekać aż do dogrywki. Wcześniej obie strony atakowały odważnie i agresywnie stwarzając sobie wiele okazji strzeleckich, ale w kluczowych momentach brakowało precyzji. W drugiej połowie biało-czerwoni zdołali nawet pokonać bramkarza z Półwyspu Iberyjskiego, lecz sędzia odgwizdał faul.

Polacy dopięli swego w pierwszej odsłonie dogrywki. Najpierw szybki kontratak wyprowadzony z własnej połowy został zakończony pewnym wykończeniem Jakuba Kożucha i tym samym – golem na 1:0. Chwilę później udało się zdobyć drugą bramkę, co dało biało-czerwonym bardzo duży komfort. Zawodnicy Marka Dragosza utrzymali ten wynik i tym samym powrócą po udanym występie z brązowymi medalami na szyjach. W finale gospodarze, Turcy, zmierzą się z Anglikami, którzy w półfinale ograli 3:0 Hiszpanię.

Polska – Hiszpania 3:1 (0:0, 0:0, dog. 3:1)
Bramki dla Polski: Jakub Kożuch, Bartosz Łastowski dwie