tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Otylia Jędrzejczak poprowadzi treningi dla ponad 300 dzieci

Rekordowa liczba 320 dzieci ma wziąć udział w sobotnim treningu pływackim pod okiem Otylii Jędrzejczak w Zatoce Sportu w Łodzi. – Takiego wydarzenia pływackiego w Polsce jeszcze nie było – zapowiada mistrzyni olimpijska z Aten.
Otylia Jędrzejczak (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

W ramach cyklu Otylia Swim Tour najbardziej utytułowana polska pływaczka do wspólnych treningów na pływalniach w różnych miastach Polski zaprasza dzieci w wieku 9-14 lat, a także ich rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Jak tłumaczy, nieodpłatne zajęcia z młodymi adeptami pływania, na których mogą oni doskonalić swoje umiejętności to dla nich "potężna dawka motywacji i energii do systematycznego treningu".

Z kolei rodzice i trenerzy mogą uczestniczyć w warsztatach oraz spotkaniach z psychologami sportu i dietetykami, a także porozmawiać z medalistką olimpijską na temat prawidłowego rozwoju karier podopiecznych.

Otylia Jędrzejczak szuka następców – Jesteśmy na półmetku tegorocznego Otylia Swim Tour. Za nami lekcje w Lublinie, Piasecznie i Wałbrzychu. Przeszkolonych mamy już ponad 300 dzieci, a przed nami największy z zaplanowanych treningów, bo w sobotę w Łodzi spodziewamy się aż 320 młodych pływaków. Nie było jeszcze w Polsce tak dużego wydarzenia związanego z pływaniem i szkoleniem dzieci – powiedziała Jędrzejczak.

Dodała, że podczas lekcji dzieci uczą się pływać i doskonalą swoją technikę, ale - jak zwróciła uwagę - zajęcia odbywają się również na lądzie, bo "wszystko zaczyna się od prawidłowej postawy". Trzykrotnej rekordzistce świata w treningach pomagają byli reprezentanci Polski, szkoleniowcy zawodników startujących na międzynarodowych imprezach, fizjoterapeuci oraz trenerzy przygotowania motorycznego.

Zajęcia pod okiem Jędrzejczak w Łodzi rozpocznie się w sobotę o godz. 9 i będzie największą imprezą pływacką w nowym akademickim centrum sportowo-dydaktycznym Politechniki Łódzkiej – Zatoka Sportu z pierwszą w Łodzi krytą pływalnią o wymiarach olimpijskich. W skład najnowocześniejszego tego typu obiektu w kraju wchodzą m.in. dwa baseny z 10 torami o długości 25 oraz 50 metrów, a także wielopoziomowa wieża do skoków. Z trybun każde z wydarzeń będzie mogło oglądać ponad 1700 widzów.

W ramach tegorocznego Otylia Swim Tour odbędą się jeszcze lekcje w Katowicach i Toruniu.

podobne informacje

"Mistrzynie w szkołach". Medalistki igrzysk na niezwykłej lekcji

Nieoficjalne rekordy Polski na Otylia Swim Cup

Pływanie i dyskoteka. Otylia Jędrzejczak świętowała urodziny z dziećmi

Rekordowy Otylia Swim Cup rozpoczęty. "Staramy się wyszukać talenty"