ME w amp futbolu: Turcy najlepsi

Reprezentacja Turcji zdobyła mistrzostwo Europy w amp futbolu. W finałowym spotkaniu gospodarze turnieju pokonali po emocjonującym meczu Anglię 2:1 (1:0). Mecz został rozegrany na wypełnionym kibicami stadionie Besiktasu w Stambule.
Radość Turków (fot. Getty)

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Turcy przeważali od początku, ale pierwszą bramkę zdobyli dopiero pod koniec pierwszej części gry. Omer wykorzystał dobre podanie z prawej strony boiska.

W drugiej części gry największe emocje przyszły w samej końcówce. Anglicy wyrównali na minutę przed końcem podstawowego czasu gry i zanosiło się na dogrywkę. Turcy perfekcyjnie rozegrali jednak rzut rożny i zdobyli zwycięską bramkę.

Brązowy medal ME zdobyli reprezentanci Polski, którzy po dogrywce pokonali Hiszpanię 3:1. Jedyną porażkę w turnieju ponieśli w półfinale z późniejszym mistrzem Europy.

Finał ME w amp futbolu: Turcja – Anglia 2:1 (1:0)
Bramki: Omer (25), Osman (50+2) – Ray (49)

ME w amp futbolu, półfinał: Turcja – Polska (skrót)