tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Izak po raz kolejny wybrał czterech najzdolniejszych polskich graczy

W miniony weekend odbyły się targi Poznań Game Arena. Podczas imprezy Piotr „izak” Skowyrski skompletował skład drużyny, z którą wystąpi podczas kolejnej edycji turnieju Join the Republic: Community Challenge organizowanego przez markę ASUS.
(fot. Facebook)

Podczas minionego weekendu Poznań znalazł się w centrum uwagi miłośników wirtualnej rozrywki. Wszystko za sprawą targów PGA, które jak co roku przyciągnęły rzesze graczy. Dla uczestników przygotowano moc atrakcji w postaci popularnych gier, nowoczesnych technologii, atrakcyjnych konkursów i zajmujących wykładów.

Entuzjaści sportów elektronicznych również mogli znaleźć coś dla siebie. Piotr „Izak” Skowyrski zadbał o dostarczenie im odpowiedniej dawki wrażeń. Obok konferencji Izako Boars i finału Pucharu Polski Cybersport, najbardziej wyczekiwanym punktem programu stał się ostatni etap kwalifikacji do polskiej reprezentacji na turnieju ASUSa.

W Poznaniu zjawiła się garstka kandydatów, którzy do tej pory byli bezkonkurencyjni. Tylko czterech z nich mogło otrzymać powołanie do zespołu Izaka i wziąć udział w Join the Republic: Community Challenge. Po ostatecznej selekcji skład drużyny prezentuje się następująco:
Piotr „Izak” Skowyrski
Temmy „soren” Tudev
Piotr „nawrot” Nawrocki
Szymon „Lys” Łondka
Kacper „killkapi” Wierzewski

Podczas eliminacji nie obyło się bez kontrowersji. Wielu obserwatorów sceny CS:GO jest zaskoczonych pominięciem Mateusza „Bożydara” Jaworskiego, który jawił się jako jeden z najbardziej utalentowanych uczestników konkursu. W ostatecznym rozrachunku musiał on uznać wyższość konkurentów. Każdy z powołanych graczy otrzymał laptop ufundowany przez markę ASUS. Izak wraz z kompanami wkrótce wyruszą na obóz treningowy, podczas którego przygotują się do zawodów.

Warto przypomnieć, że wyżej wspomniany zespół przystąpi do turnieju z pozycji obrońcy tytułu mistrzowskiego. W styczniu bieżącego roku Izak wraz z kompanami zwyciężył na ROG Community Challenge. W składzie ówczesnego zespołu znaleźli się: Leh, NEEX, STOMP, LUULIGUZMAN. Trzech ostatnich stworzyło trzon formacji Izako Boars, która obecnie należy do czołówki polskiej sceny CS:GO.

Sawik: nie widziałem zbyt wielu perspektyw w gamingu, teraz jest inaczej
Konferencja Izako Boars na PGA 2017
Izak: chcę wspierać polską scenę Counter-Strike’a