tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Legia w styczniu zagra w Stanach Zjednoczonych

Legia Warszawa ogłosiła, że pierwsze zimowe zgrupowanie piłkarze odbędą na Florydzie. Mistrz Polski jako jeden z trzech europejskich zespołów został zaproszony na turniej Florida Cup, gdzie zagra obok PSV Eindhoven, Glasgow Rangers i drużyn z Ameryki Południowej.
Piłkarze Legii (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Policja: na parkingu Legii nie doszło do pobicia

W turnieju Legia rozegra mecze z aktualnym mistrzem Copa Libertadores kolumbijskim Atletico Nacional oraz z mistrzem Ekwadoru Barcelona Sporting Club.

Udział we Florida Cup 2018 będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem pierwszego zimowego zgrupowania. Połączenie świetnej infrastruktury i idealnego klimatu z meczami na bardzo wysokim poziomie sportowym stwarzają doskonałe warunki do budowy formy przed wiosennymi rozgrywkami. Jestem przekonany, że zbierzemy podczas tego zgrupowania bardzo wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują w drugiej połowie sezonu – powiedział cytowany na oficjalnej stronie klubu trener legionistów Romeo Jozak.

Florida Cup 2018 to czwarta edycja turnieju klubowego z międzynarodową obsadą. W tym roku rozgrywana będzie od 10 do 20 stycznia i weźmie w niej udział osiem zespołów.

(fot. Twitter/Florida Cup)

podobne informacje

Mioduski: ten piłkarz nie ma przyszłości w Legii

Górnik nie jest już liderem. Gol w doliczonym czasie

Nieoficjalnie: Guilherme znalazł nowy klub. Zagra w Serie A

Legia – Bruk-Bet 3:0. Mistrz bliżej lidera