tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Onico Warszawa
GKS Katowice
3
:
1
10:25 25:20 25:17 25:21
Szczegóły
Data
9.10.2017, 18:00
Rozgrywki
PlusLiga, 2017/2018, 3. kolejka
Zwiń

PlusLiga: pierwsze zwycięstwo Antigi w ONICO

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali w ostatnim meczu 3. kolejki PlusLigi GKS Katowice 3:1 (10:25, 25:20, 25:17, 25:21). Rozegrane w stołecznej hali Torwar spotkanie było debiutem Stephane'a Antigi przed warszawską publicznością w roli trenera Akademików.
Radość siatkarzy ONICO Warszawa (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Antiga: mamy wszystko, by rozegrać dobry sezon

Gospodarze rozpoczęli spotkanie w fatalnym stylu. Prowadzony przez Piotra Gruszkę GKS szybko odskoczył na kilka punktów i systematycznie powiększał przewagę. Siatkarze ONICO ugrali zaledwie dziesięć punktów.

– Rywalom wychodziło wszystko, a nam bardzo niewiele. Każdy z nas powiedział sobie kilka mocniejszych, mobilizujących słów. Nie wiem, czy to jest metoda, ale cokolwiek to było, poskutkowało. Może uznajmy tego pierwszego seta za takie przetarcie. Mało czasu trenowaliśmy wcześniej, więc musieliśmy mieć 20 minut, by się odnaleźć w tej hali. Mam nadzieję, że następnym razem już nam to nie będzie potrzebne – powiedział Włodarczyk.

Stephane Antiga (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski) Przyjmujący stołecznej drużyny przyznał, że nigdy nie grało mu się łatwo na Torwarze.

– Nie przypominam sobie, żeby mi tu dobrze szło. W zeszłym sezonie, gdy występowałem w olsztyńskim klubie i tu przyjechaliśmy, to też nie miałem tu satysfakcjonującego wyniku. Mam kiepskie wspomnienia związane z Torwarem, więc wypadałoby tę halę odczarować i czuć się tu jak u siebie w domu. Mam nadzieję, że dzisiejszy pierwszy set zakończył tę niechlubną passę – podkreślił.

Trener Stephane Antiga w rozmowie z dziennikarzami nie chciał zdradzić, co powiedział swoim zawodnikom po nieudanym początku pojedynku z GKS.

– To sekret. Ważne są trzy punkty. Pokazaliśmy charakter po przegraniu pierwszej partii do 10, kiedy mieliśmy tylko 15 procent skuteczności w ataku. Po prostu nie graliśmy wtedy nic pozytywnego. Druga ważna sprawa związana z tym meczem to to, jak zareagowaliśmy po pierwszym secie – podsumował. Po trzech kolejkach jego drużyna ma na koncie siedem punktów. – Mamy udany początek rozgrywek. Chcemy teraz przede wszystkim wygrywać, bo w listopadzie czekają nas spotkania m.in. z PGE Skrą Bełchatów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i może być ciężko. Mamy młodą i nową drużynę. Teoretycznie z czasem powinno być jeszcze lepiej – zauważył.

W zespole z Warszawy podstawowym atakującym jest Macedończyk Nikola Gorgiev, a do gry na tej pozycji sprowadzono także 19-letniego Kanadyjczyka Sharone'a Vernona-Evansa. – Czy możliwe, że Nikola zagra na przyjęciu, by obaj z Sharone'em mogli grać w jednym czasie na boisku? Wszystko jest możliwe. Ale jestem jednak bardziej zwolennikiem wersji, żeby rywalizowali między sobą o miejsce w "szóstce" – zastrzegł.

Podczas pierwszego spotkania w sezonie na Torwarze na trybunach było dużo pustych miejsc. Włodarczyk jednak wierzy, że w kolejnych spotkaniach widownia się zapełni.

– Jak będziemy dobrze grali, to na pewno ludzie będą przychodzić. My z kolei będziemy mieli z biegiem czasu też coraz więcej znajomych w stolicy, oni także będą przychodzić i tak trybuny się wypełnią, mam nadzieję – zaznaczył.

ONICO Warszawa – GKS Katowice 3:1 (10:25, 25:20, 25:17, 25:21)
ONICO: Antoine Brizard, Nikola Gorgiev, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) – Guillaume Samica, Jan Firlej, Jakub Kowalczyk, Sharone Vernon-Evans, Sebastian Warda.
GKS Katowice: Karol Butryn, Serhij Kapelus, Emanuel Kohut, Marcin Komenda, Paweł Pietraszko, Gonzalo Quiroga – Adrian Stańczak (libero) – Maciej Fijałek, Bartłomiej Krulicki, Rafał Sobański, Dominik Witczak, Bartosz Mariański (libero), Tomasz Kalembka, Kacper Stelmach.
MVP: Bartosz Kwolek (ONICO)

podobne informacje

Graham Vigrass nowym zawodnikiem ONICO Warszawa

ONICO potwierdziło odejście pięciu zawodników

Piotr Gacek nowym prezesem ONICO Warszawa

Stephane Antiga pozostaje w ONICO