tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Twórcy reality show łączą siły z fnatic

Organizacja esportowa fnatic zawiązała współpracę z Gamingzone Entertainment, producentem programu GAMERZ. Wspólnymi siłami uformują akademię CS:GO.
(fot. Facebook)

GAMERZ to reality show utrzymane w konwencji e-sportowej. Dwunastu graczy zostało ulokowanych w jednym domu. Na miejscu szlifowali swoje umiejętności w grze, ale również dbali o rozwój fizyczny. Celem uczestników programu było uzyskanie powołania do pięcioosobowej drużyny, która otrzyma profesjonalny kontrakt. Pieczę nad zawodnikami sprawowały legendy Counter-Strike 1.6 – Abdisamad "SpawN" Mohamed oraz Oskar "ins" Holm.

Przy okazji nawiązania współpracy, przedstawiciele fnatic oraz GAMERZ wydali oficjalne oświadczenia:
Fnatic posiada bogatą historię w odnajdywaniu, kształceniu oraz kreowaniu esportowych talentów i jesteśmy dumni, że naszą organizację reprezentują najlepsi profesjonalni gracze. Zawiązanie współpracy z GAMERZ stwarza nam szansę, by dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z młodymi pokoleniami. Ponadto jest to dla nas okazja do przyjęcia utalentowanych graczy w szeregi naszej akademii CS:GO. Za sprawą GAMERZ zyskamy możliwość poznania wszystkich uzdolnionych graczy. Oczekujemy tego z niecierpliwością – powiedział Patrik „cArn” Sättermon, dyrektor działu gamingu organizacji fnatic.

– Ta kooperacja to klasyczny przykład umowy z korzyścią dla obu stron. Fnatic wprowadzi do tego przedsięwzięcia swoją ekspertyzę oraz świadomość. My ze swojej strony możemy pomóc fnatic w wyselekcjonowaniu przyszłych esportowych gwiazd. Jednocześnie jesteśmy w stanie zapewnić widzom atrakcyjny program rozrywkowy - oświadczył Karl Mikael Cakste, prezes zarządu Gamingzone Entertainment.

Emisja drugiego sezonu programu rozpocznie się na początku 2018 roku. Wszyscy zainteresowani mogą wyrazić chęć wzięcia udziału w projekcie. Wystarczy wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej GAMERZ.

Łozo: chcę wejść w świat internetowy
Sawik: nie widziałem zbyt wielu perspektyw w gamingu, teraz jest inaczej
Konferencja Izako Boars na PGA 2017
Izak: chcę wspierać polską scenę Counter-Strike’a

podobne informacje

Poznaliśmy pierwszych półfinalistów Majora

FACEIT Major: poznaliśmy finałową ósemkę

G2 Esports pojedzie na mistrzostwa świata League of Legends

NaVi, BIG i Astralis dołączają do grona Legend