tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wielki gest Djokovicia. "Mogę wykarmić Serbię"

Ma miliony dolarów, ma też wielkie serce. Novak Djoković, słynny serbski tenisista, otworzył właśnie kolejną restaurację. Inną niż dwie pozostałe: zamierza w niej bowiem oferować darmowe jedzenie dla tych, którzy “są w potrzebie”.
Novak Djoković (fot. Getty)

30-letni Djoković uznawany jest za jednego z najlepszych tenisistów w historii. Na koncie ma aż 12 tytułów wielkoszlemowych, a w trakcie kariery zarobił setki milionów dolarów. Dość dużo, by – jak twierdzi – “wykarmić całą Serbię”. – Myślę, że zasłużyli na to po tym, jak wielkim wsparciem zawsze mnie obdarzali – tłumaczył, wyrażając wdzięczność wobec fanów w ojczyźnie.

To nie słowa rzucane na wiatr. “Nole” otwiera właśnie swoją trzecią restaurację i deklaruje, że będzie w niej… rozdawał obiady. Nie zostało jeszcze wyjaśnione, w jaki sposób kelnerzy ustalą, czy danej osoby na jedzenie rzeczywiście nie stać, ale sam gest musi budzić podziw.

A wszystko z… miłości do jedzenia. – W mojej rodzinie zawsze je kochaliśmy. Odkąd jednak zostałem profesjonalnym sportowcem, stało się dla mnie czymś więcej niż tylko przyjemnością. To paliwo, które determinuje jak się czuje i jak spisuje się na korcie.

Jak twierdzi, zawdzięcza jedzeniu bardzo wiele. – To moja pasja. Spośród wszystkich rzeczy, których doświadczyłem w życiu, to ono zmieniło mnie najmocniej. Chcę dzielić ten wpływ z całym światem..

podobne informacje

Londyn: zacięty finał. Djoković bez tytułu

ATP w Londynie: pierwszy finał Djokovica od prawie roku

Sensacja w ćwierćfinale French Open. Faworyt wyeliminowany!

French Open: 12. paryski ćwierćfinał Djokovicia