tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"PS": wielkie premie za awans. Dla sześciu po ponad pół miliona

Reprezentanci Polski za awans do mistrzostw świata w Rosji dostaną do podziału ponad 10 milionów złotych – informuje wtorkowy "Przegląd Sportowy". Najwięcej pieniędzy trafi na konta Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego.
Reprezentacja Polski (Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Czas na zmiany! Reprezentacja Polski wraca do TVP


Premia dla piłkarzy zależy od tej, którą PZPN dostanie od FIFA. Cztery lata temu było to 8 mln dolarów. "Kwota za obecne kwalifikacje nie powinna znacząco wzrosnąć. Oznaczałoby to, że nasza federacja otrzyma na konto ponad 29 mln złotych" – czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Boniek: przepis na sukces? Grupa, szczęście i Lewandowski "Mechanizm wynagrodzenia zawodników ma być podobny jak po zagwarantowaniu sobie wyjazdu na Euro 2016" – wyjaśnia gazeta i dodaje, że wówczas ustalono, iż do piłkarzy trafi 35 proc.kwoty. To powinno być 2,8 mln dolarów, czyli przy obecnym kursie niemal 10,3 mln złotych.

Udział w puli zależny jest od liczby punktów zebranych przez każdego piłkarza. Za występ w pierwszym składzie w meczu eliminacyjnym przyznawane są cztery, wejście z ławki to trzy, pozostanie całego meczu w rezerwie dwa, a oglądanie spotkania z trybun jeden.

Studio SPORT.TVP.PL: jakie minusy ma kadra Nawałki? Najwięcej "oczek" – po czterdzieści – zebrali Lewandowski i Zieliński. To jedyni piłkarze, którzy wszystkie dziesięć spotkań eliminacyjnych zaczynali od pierwszej minuty. Zarobią po około 560 tys. złotych.

Minimalnie mniej, bo 546 tys., dostanie Jakub Błaszczykowski. Różnica wynika z tego, że raz, we wrześniowym meczu z Kazachstanem, wszedł na boisko z ławki. Ponad pół miliona wpłynie na konta Kamila Glika, Kamila Grosickiego i Łukasza Piszczka.

Najmniej otrzymają Filip Starzyński (2 pkt i 28 tys.) oraz Damian Kądzior i Mariusz Stępiński (3 pkt i 42 tys.).

Maciej Rybus: Rosja jest dobrze nastawiona do Polaków
Łukasz Fabiański: to pokolenie jest piłkarsko w innym miejscu
Kamil Grosicki: nie myślę o MŚ, mam ochotę się dobrze zabawić
Dyrektor TVP Sport: to będzie przełomowy mundial
Prezes TVP o mundialu w Rosji: marzy mi się finał Polska vs. Niemcy
Dziennikarze po meczu: słuchajcie Chopina, oglądajcie Lewandowskiego

podobne informacje

El. MŚ 2018: sędzia dożywotnio zawieszony. FIFA podaje szczegóły

El. MŚ 2018: Pirlo krytykuje reprezentację Włoch

El. MŚ 2018: Chorwacja i Grecja w barażach bez swoich kibiców

El. MŚ 2018: święto narodowe w Panamie po awansie piłkarzy