Steve Mason
Connor Hellebuyck 36'48''
Blake Wheeler 16'27'', 58'46'' 37'57''

NHL: hat-trick Ehlersa z Jets, przerwana zła seria Flames

Trzy bramki Duńczyka Nikolaja Ehlersa przesądziły o zwycięstwie Winnipeg Jets nad Edmonton Oilers 5:2 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. Hokeiści Calgary Flames zaś przerwali prawie 14-letnią serię bez wygranej w Anaheim.
Mark Scheifele i Nikolaj Ehlers (fot. Getty Images)

21-letni Ehlers wpisał się na listę strzelców w 37., 38. i 59. minucie. Między pierwszym i drugim trafieniem minęło zaledwie 69 sekund.

Jego zespół prowadził po pierwszej tercji 2:0, w kolejnej gospodarze wyrównali w ciągu 40 sekund (gole w 33. i 34. minucie). Zanim obie drużyny udały się na drugą przerwę, Jets znów wygrywali różnicą dwóch goli, a w ostatniej odsłonie wynik jeszcze poprawił Ehlers, który wykorzystał okres gry w przewadze swojej drużyny.

Na lodowisku w Anaheim zespół Calgary Flames triumfował w sezonie zasadniczym po raz pierwszy od 19 stycznia 2004 roku. Później odbyło się jeszcze 25 spotkań... W poniedziałek "Płomienie" zwyciężyły w Honda Center 2:0 po golach Seana Monahana i Szweda Mikaela Backlunda.

Bramkarz przyjezdnych Mike Smith obronił 43 strzały (w drugiej i trzeciej tercji po 17) i tym samym zanotował 34. w karierze czyste konto.