tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dookoła Turcji: pierwszy etap dla Bennetta

Irlandczyk Sam Bennett z ekipy Bora-Hansgrohe wygrał w miejscowości Kemer pierwszy etap i zdobył koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Dookoła Turcji. Najlepszy z Polaków Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) zajął 17. miejsce.
Sam Bennett (fot. Getty Images)

Około 1500 metrów przed metą doszło do kraksy, która podzieliła peleton na mniejsze grupy. Początkowo sędziowie uwzględnili powstałe w ten sposób różnice czasowe, ale ostatecznie sklasyfikowali 44 zawodników w tym samym czasie. W tej grupie znaleźli się oprócz Paluty także jego kolega z ekipy Patryk Stosz oraz Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates), który w Turcji walczy o przedłużenie kontraktu.

Piotr Brożyna, Leszek Pluciński i Mateusz Taciak stracili ponad cztery minuty, a Kamil Małecki (wszyscy CCC) – ponad sześć minut.

Dookoła Turcji ma najwyższą kategorię UCI, ale na starcie w Alanyi stanęły tylko cztery grupy World Tour. Pierwotnie miał się odbyć wiosną, jednak z powodu kłopotów organizacyjnych przeniesiono go na końcówkę sezonu. Sześcioetapowe zawody zakończą się w niedzielę w Stambule.

podobne informacje

Pięciu Polaków pojedzie w Tour de France

Kolarstwo: poznaliśmy trasę Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Bodnar mistrzem Polski w jeździe na czas

Strasser po raz piąty wygrał kolarski wyścig przez USA