Obrażony Kyrgios poddał mecz po przegraniu seta [WIDEO]

Nick Kyrgios poddał mecz ze Stevem Johnsonem w drugiej rundzie turnieju ATP w Szanghaju. Australijczyk przegrał pierwszego seta 6:7 (5), podszedł do siatki i podziękował rywalowi za grę. Chwilę wcześniej został ukarany utratą punktu w tie-breaku za niecenzuralne słownictwo...
Nick Kyrgios (fot. PAP/EPA)

Kyrgios prowadził niemal przez całą pierwszą partię. Serwował, żeby wygrać seta przy stanie 6:5. Gra Australijczyka posypała się po udanym challange'u Johnsona w dwunastym gemie. 22-latek uderzył ze złością dwie piłki, za co został ukarany ostrzeżeniem.

Dekoncentracja spowodowała, że przegrał ważnego gema. Doszło do tie-breaka, w którym prowadził już 4:2. Publiczność ewidentnie kibicowała rywalowi Kyrgiosa, co mocno go rozsierdziło. Po przegranym punkcie zaklął, co spowodowało stratę punktu. Kolejne wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Johnson wygrał seta, a Australijczyk kilka sekund później podziękował mu za grę.

21. zawodnik światowego rankingu wytłumaczył się kibicom z takiego zachowania. "Zmagałem się z problemami żołądkowymi. Nie jadłem zbyt wiele w ostatnich 24 godzinach. W dodatku zaczęło mnie boleć ramię na treningu. Nie byłem wystarczająco przygotowany, żeby kontynuować grę. Wierzę, że wyjdę na kort w deblu, ale decyzję podejmę rano" – napisał na Twitterze.

Fani nie uwierzyli jednak w tłumaczenie Kyrgiosa. Nie można się im dziwić, bo to nie pierwsze tego typu zachowanie krnąbrnego zawodnika. Przed rokiem został zawieszony, po tym jak oddał bez walki pojedynek z Miszą Zverevem w... Szanghaju.

Wszystkie wybryki Kyrgiosa:

Marzec 2015
Kyrgios został ukarany za niewybredne komentarze pod adresem dziewczyny Stana Wawrinki. Australijczyk dogryzał Szwajcarowi podczas meczu.

Czerwiec 2015
Zupełnie odpuścił mecz czwartej rundy Wimbledonu przeciwko Richardowi Gasquetowi, po tym jak liniowi kilkakrotnie – jego zdaniem – pomylili się na korzyść przeciwnika. Kazał też trenerowi opuścić trybuny.

Sierpień 2016
Zniszczył trzy rakiety w trakcie meczu drugiej rundy turnieju w Montrealu przeciwko Bornie Coriciowi.

Październik 2016
Kyrgios odpuścił mecz drugiej rundy Szanghaj Masters. Później napisał kibicom, że może przegrywać, kiedy mu się tylko podoba.

WTA Hongkong, 1. runda: L.Zhang – A.Radwańska (skrót)
Kasatkina za mocna dla Radwańskiej. Zobacz skrót!
Kapitalne zagranie Radwańskiej. "To mogła zrobić tylko ona"