Konrad Michalak80'
10.10.2017, 18:00
EURO U21 Qualification Grp. 3, 2017/2018, 1. kolejka

El. ME U21: Litwa – Polska 0:2. Gole rezerwowych

Polska pokonała na wyjeździe Litwę 2:0 (0:0) w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2019 drużyn do lat 21. Ekipa Czesława Michniewicza zanotowała drugie zwycięstwo i utrzymała drugie miejsce w grupie 3.
Bartosz Kapustka (fot. Getty Images)

Bramkę na 1:0 dla Polaków zdobył w 62. minucie Paweł Tomczyk. Był to jego pierwszy kontakt z piłką po wejściu na boisko. Napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała po prostopadłym podaniu od Bartosza Kapustki niemal z zerowego kąta pokonał bramkarza gospodarzy.

W 80. minucie wynik ustalił strzałem z ostrego kąta drugi rezerwowy Konrad Michalak, pomocnik Wisły Płock.

W pierwszej połowie znakomitą okazję zmarnował w 15. minucie Kapustka, którego strzał z narożnika pola karnego obronił bramkarz.

Litwini kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak w 86. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul na Jakubie Piotrowskim obejrzał Domantas Antanavicius.

Polacy w trzech spotkaniach zdobyli 7 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli grupy 3. Prowadzą Duńczycy z 12 punktami po czterech meczach. W grupie 3 rywalizują także reprezentacje: Finlandii, Wysp Owczych i Gruzji.

Awans na turniej, który w 2019 roku odbędzie się we Włoszech i San Marino, wywalczą zwycięzcy dziewięciu grup, a cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach. Włosi mają zapewniony udział mistrzostwach, a piłkarze z San Marino uczestniczą w eliminacjach.

Litwa - Polska 0:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Paweł Tomczyk (62.), 2:0 Konrad Michalak (80.)
Żółte kartki: Ernestas Mickevicius (Litwa); Dawid Kownacki, Szymon Żurkowski, Patryk Dziczek (Polska)
Czerwona kartka – Domantas Antanavicius (Litwa).
Sędzia: Stavros Mantalos (Grecja).
Widzów: 8 538