Steve Wachalski
Robin Amaize
Marius Adler

LM FIBA: Rosa rozbita na inaugurację

Rosa Radom przegrała z Medi Bayreuth 79:96 (33:16, 14:27, 9:29, 23:24) w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów FIBA. Gospodarze dokonali niesamowitej sztuki. Roztrwonili 17-punktowe prowadzenie i przegrali... właśnie w takim stosunku.
Michał Sokołowski (L), Robin Amaize (P) (fot. PAP/Piotr Polak)

Rosa świetnie prezentowała się w pierwszej kwarcie. Skuteczni byli podkoszowi Jarosław Trojan oraz Kevin Punter. Po dziesięciu minutach było 33:16.

Wydawało się, że roztrwonienie takiej przewagi będzie sporą sztuką. Bayreuth do przerwy zniwelowało straty do czterech punktów. W drugiej połowie goście spokojnie punktowali radomian i ostatecznie wygrali 96:79.

Rosa rzuciła w drugiej połowie tylko 31 punktów, przy 53 przyjezdnych. W zespole Wojciecha Kamińskiego wyróżniającymi zawodnikami byli Punter (22 pkt.), Igor Zajcew (15 pkt.) oraz Michał Sokołowski (14 pkt. i 4/12 z gry)

Rosa Radom – Medi Bayreuth 79:96 (33:16, 14:27, 9:29, 23:24)
Rosa: Punter 22, Zajcew 15, Sokołowski 14, Trojan 10, Auda 9, Szymkiewicz 6, Zegzuła 3, Piechowicz 0, Witka 0, Bojanowski 0, Szczypiński 0.
Medi: Seiferth 24, Marei 13, York 13, Brooks 12, Robinson 12, Linhart 9, Wachalski 9, Doreth 3, Amaize 1.