tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ortisei: Janowicz przegrał z Seppim w 46 minut

Jerzy Janowicz przegrał z Andreasem Seppim 2:6, 2:6 w pierwszej rundzie challengera w Ortisei. Dla Włocha był to pierwszy wygrany mecz od sierpnia. Pojedynek dwóch byłych tenisistów TOP 50 trwał zaledwie 46 minut.
Jerzy Janowicz (fot. Getty Images)

Janowicz jest bez formy w drugiej części sezonu. Polak przegrał już po raz drugi w pierwszej rundzie challengera. Wcześniej w Orleanie uległ Węgrowi Martonowi Fucsovicsowi.

Andreas Seppi (fot. Getty) Początek spotkania z Seppim nie wskazywał, że Polak dozna tak bolesnej porażki. Już w drugim gemie miał bowiem szanse na przełamanie serwisu rywala. Nie wykorzystał jej i... zaczęły się kłopoty z własnym podaniem.

Serwis był jednym z powodów tak wysokiej porażki, ale nie jedynym. Janowicz ustępował też Włochowi w wymianach z głębi kortu. Zdobył tylko 38 punktów, aż o 18 mniej niż przeciwnik.

Kolejnym przystankiem łodzianina ma być Sztokholm, gdzie będzie przebijał się do turnieju głównego przez kwalifikacje. 27-latek potrzebuje kilku dobrych występów, żeby awansować w rankingu o 35-40 pozycji i zakwalifikować się do Australian Open bez konieczności udziału w eliminacjach.

WTA Hongkong, 1. runda: L.Zhang – A.Radwańska (skrót)
Kapitalne zagranie Radwańskiej. "To mogła zrobić tylko ona"
Kasatkina za mocna dla Radwańskiej. Zobacz skrót!

podobne informacje

Kolejne problemy Jerzego Janowicza. Przeszedł operację kolana

Ranking ATP: awans Hurkacza. Polak blisko czołowej "setki"

Sopot Open: Janowicz nie zagra. "Czuję się dobrze, ale..."

Janowicz skończy karierę? Ostatnia próba półfinalisty Wimbledonu