tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dwa gole na pożegnanie Robbena z reprezentacją

Holandia wygrała ze Szwecją (2:0) w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata, ale zajęła trzecie miejsce w grupie i nie zagra na turnieju w Rosji. Po spotkaniu w Amsterdamie zakończenie kariery reprezentacyjnej ogłosił Arjen Robben.
Arjen Robben (fot. PAP/EPA)

Awans Portugalii i Francji, Holendrzy zostają w domach

33-letni skrzydłowy zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii holenderskiego futbolu. Był liderem drużyny narodowej na dwóch poprzednich mundialach – w RPA Holandia zdobyła srebrne, a w Brazylii brązowe medale.

Pomocnik Bayernu żegna się z kadrą po 96 meczach, w których strzelił 37 goli. Dwa razy trafił w ostatnim spotkaniu ze Szwecją. Holendrom do zajęcia drugiego miejsca w grupie, dającego prawo gry w barażach, zabrakło pięciu goli.

Robben zadebiutował w drużynie narodowej w 2003 roku. Zagrał w kadrze na mistrzostwach Europy w 2004, 2008 i 2012 roku oraz na mistrzostwach świata w 2006, 2010 i 2014 roku.

Przez ostatnie lata Holandia jest w głębokim kryzysie. Oranje nie awansowali na Euro 2016, mimo że po raz pierwszy w historii do finałów ME kwalifikowały się 24 drużyny. Teraz zabraknie ich też na mundialu w Rosji.

Tak małego kraju na MŚ jeszcze nie było. Islandia pęka z dumy
Rafał Ulatowski: bezpośredni awans Islandii to duże zaskoczenie

podobne informacje

Lewandowski wyróżniony. Polak obok legend

International Champions Cup: bezzębny Bayern bez "Lewego"

International Champions Cup: Buffon nie pomógł. Bayern lepszy od PSG

Nie było ich wielu. Kto łączy Real i Bayern?